21.02.2022 | Wyświetleń: 447

PLHK: Rewanż zupełnie nie po myśli Szarotek

Sobotni, pierwszy mecz fazy play-off z Unią Oświęcim przyniósł dobry wynik, jednak podczas rewanżu, rywalki okazały się bezkonkurencyjne.

Do starcia rewanżowego po sobotnim meczu zakończonym wynikiem 5:3 dla Unii, doszło w Oświęcimiu. W pierwszej fazie meczu oraz tercji drugiej gra była wyrównana. Choć skuteczniejsze w ataku i zdobywaniu były rywalki, to nasze zawodniczki także wyprowadziły kilka ciekawych akcji, jednak krążek nie chciał dotrzeć do siatki rywalek.

Tercja pierwsza przyniosła tylko jedno trafienie ze strony Unii. W drugiej tempo gry rosło i padły trzy celne strzały. Mecz wyraźnie zaczął być ustawiany pod ich dyktando, czego kulminacja nastąpiła w tercji trzeciej. Zmęczenie dało się we znaki "Szarotkom", co perfekcyjnie wykorzystały rywalki i oddały aż 8 celnych strzałów.

Mecz rewanżowy zakończył się wynikiem 12:0 dla Unii (1:0, 3:0, 8:0)

Stan rywalizacji play off 2:0

Nie zasłużyliśmy na takie lanie, po tym co dziewczyny pokazały wczoraj i podczas połowy dzisiejszego meczu. Niestety sił dziewczynom wystarczyło tylko na tyle. Strata przypadkowa drugiej bramki sprawiła, że gra się nam posypała. Wynik był już ustalony, więc na tafle wpuściłem zawodniczki, które nie miały zbyt dużo okazji do grania. Nie warto było forsować gry na dwie piątki. Czekaja nas jeszcze cztery mecze.  - powiedział w rozmowie ze sportowepodhale.pl, trener Zbigniew Podlipni.

SKŁAD:
Podhale: Furtak (54:49 Jordan) – Grzybek, M. Nosal, Mroszczak, Szopińska, Leśniowska – E. Nosal, Fryźlewicz, Leśnicka, Bukowska, Podlipni - A. Gacek, K. Gacek,   Węgrzyniak, Wielkiewicz, Szlachtowska -  Raducka, Maciaszek, Rokicka, Kowalczyk.