17.02.2022 | Wyświetleń: 505

MŁODZIK: Odegrali się!

Podopieczni trenera Marcela Skokana odrobili lekcję po wczorajszej przegranej z Niedźwiadkami Sanok i dzisiaj grając o poranku przed własną publicznością wygrali 8:4.

Początek meczu zaczął się dla naszych bardzo nie po myśli. Po zaledwie 40 sekundach rywale wbili nam pierwszą bramkę. Z tego błędu gracze Podhala szybko jednak wyciągnęli wnioski i bardziej skupieni przystąpili do dalszej części gry. To przyniosło owoce, bo w 9:59 na 1:1 wyrównał Kopytko, a 4 minuty później akcję zespołową świetnie wykończył Daniel Bryniarski i zmienił wynik na 2:1.

W tercji drugiej Podhale wskoczyło na wyższe obroty i punktowało aż trzykrotnie. W 24 minucie trafił Pavel Maksimenko, chwilę później - bo już w 25 minucie - po podaniu Filipa Kopytko strzelił Marcin Sroka, a w 32 minucie z celnego strzału cieszył się Szczepan Żółtek. Rywale odpowiedzieli w czasie tej tercji 1 raz. Wynik 5:2 nastrajał więc pozytywnie, ale nie wolno było tracić czujności.

Tercja trzecia była wyrównana. W pierwszej fazie rywale napierali mocno i to z pozytywnym skutkiem. W 42 minucie oddali celny strzał, ale później do akcji wkroczył Daniel Bryniarski i Szczepan Żółtek, który posłał krążek do bramki rywali. Napięcie rosło i na 6 minut przed końcem z inicjatywą wyszły Niedźwiadki. Sanok robił co w ich mocy, by odrobić straty, ale Podhale nie zamierzało przegrać tego spotkania. W 56 i 57 minucie ostateczny cios zadali kolejno Żółtek i Łojas, dorzucając do puli 2 trafienia. A więc wygrana 8:4 (2:1, 3:1, 3:2)! Dwumecz z Sanokiem zakończył się więc bilansem 1:1.

Mieliśmy taktyczne intencje w grze. Stworzyliśmy zwierzaka do obrony, który wykonał zadanie... Pozostałe dwa ataki zostały zaprojektowane tak, aby były skuteczne. Zrobiliśmy to dzisiaj i jesteśmy szczęśliwi! Dziękuję wszystkim za występ. - powiedział trener Marcel Skokan.

Jutro tj. 18 lutego trzeci mecz z rzędu. Tym razem w Krakowie nasi stawią czoła zespołowi Cracovii. Początek tego meczu został zaplanowany na 17:15 na lodowisku przy ul. Siedleckiego 7. Powodzenia!