Aktualności

13.02.2022 | Wyświetleń: 596

MŁODZIK: Pokonali Unię Oświęcim!

Ten weekend grupa Młodzika MMKS-u Podhale Nowy Targ może podsumować na plus! W jego trakcie nasi gracze rozegrali dwa mecze i... oba zwyciężyli. Sobotni mecz z Cracovią to wygrana 8:7 po dogrywce, a niedzielne starcie z Unią Oświęcim to triumf 3:2.

Mecz ligowy z Unią odbył się w Oświęcimiu. Spotkanie zakończyło się futbolowym wynikiem, a droga do niego była długa i wymagająca. Pierwsza tercja przyniosła sporą porcję kar dla graczy Podhala. W sumie na konto naszej drużyny wpadło aż 5 kar, a na konto rywali jedna. Gra była ostra i w jej trakcie ustrzelono tylko jedną bramkę. Zarezerwowali ją dla siebie podopieczni trenera Marcela Skokana. W 16 minucie punktował Szczepan Żółtek.

Znacznie dynamiczniej było w tercji drugiej, bo tam do głosu doszli także rywale. Wystartowały jednak "Szarotki". W 33 minucie po podaniu Patryka Zubka strzelił Filip Kopytko, jednak po chwili spotkało się to z odpowiedzią rywali. Jak się później okazało, poszli oni za ciosem i w 37 minucie do worka z bramkami dorzucili drugie trafienie, co dawało remis 2:2. Podhale nie zdołało już wyprowadzić akcji skrojonej na bramkę i wszystko miało się rozegrać w tercji trzeciej.

Tam obyło się bez fajerwerków, ale ostatecznie to gracze MMKS-u Podhale Nowy Targ zdołali wyjść z akcja, która dała im wygraną. Trochę jednak przyszło nam na nią poczekać, bo aż do 59:22! Wówczas Igor Antolak przypuścił szarżę z Pavlem Maksimenko, w której punktował Maksimenko. Trafienie to dało zwycięstwo naszym!

Podobnie jak w kilku ostatnich meczach, walczyliśmy o przeliczenie szans... Dlatego daliśmy naszemu przeciwnikowi szansę na zwycięstwo. Pod koniec gry mieliśmy szczęście i o losach meczu zadecydowało nasze zwycięstwo. Największy kredyt został przyznany bramkarzowi Brynczce... - podsumował trener Skokan.

SKŁAD: Brynczka (B) - Zygmunt, Węglarczyk, Kopytko, Żółtek, Antolak - Gach, Stanek, Sroka, Zubek, Maksimenko - Rusnak, Kowalski, Majerczyk, Bryniarski, Kaleta

TRENER: Marcel Skokan