13.02.2022 | Wyświetleń: 640

ŻAK STARSZY: Hej, hej Podhale! Wygrana 11 bramkami

Ten weekend gracze Żaka Starszego zamknęli dwoma wygranymi w ligowych rozgrywkach. Po sobotnim meczu z Unią Oświęcim i wygraną 9:2, dzisiaj o poranku podopieczni trenera Grzegorza Brejty rozgromili Cracovię na jej własnym lodzie. Po 60 minutach gry "Szarotki" uzbierały aż 11 trafień.

Topowa w tym meczu - w wykonaniu naszych graczy - była tercja druga. Po pierwszej tercji, w trakcie której padło tylko jedno trafienie (Piotr Warzycki), w drugiej nasi złapali wiatr w żagle i punktowali aż 7-krotnie, co tak naprawdę ustawiło ten mecz.

Pierwsza tercja to efekt tego, że zamiast do bramki, zanotowaliśmy 2 słupki, 3 poprzeczki.  - dodaje trener Brejta.

Jako pierwszy do ataku w tej fazie gry przystąpił Gabryś Wsół, który w nieco ponad 5 minut podwyższył wynik o dwa trafienia. Po nim wykazali się Stanisław Michalski i Maks Rusnak, ale to nie był koniec akcji "Szarotek". W 31:20 punktował Kamil Bocheński, a po nim dwukrotnie Karol Kalata, co dało łącznie 7 trafień w tercji, a wszystko tospotkało się tylko z jedną odpowiedzią rywali.

W tercji trzeciej nasi grali dalej swoje i dzięki świetnym domknięciom akcji przez Michalskiego, Kalatę i Wsoła, nasz zespół zakończył tę fazę gry z 4 bramkami na koncie. Rywale byli bezradni i nie zdołali oddać ani jednego celnego strzału.

Tak więc wygrana i to w świetnym stylu, bo 12:1 (1:0,7:1, 4:1). Brawo!

SKŁAD: Piask (B) - Budzyk, Skiba, Rusnak, Zaręba - Klimaczak, Bocheński, Wsół, Michalski, Kalata - Warzycki, Kolendowicz, Kozielski

TRENER: Grzegorz Brejta