12.02.2022 | Wyświetleń: 729

ŻAK STARSZY: Mocna wygrana naszych!

"Szarotki" z Żaka Starszego zaserwowały dzisiaj swojej publice piękny, hokejowy spektakl pełen emocji. W jego trakcie nasi gracze przejęli inicjatywę i wygrali z przyjezdną Unią Oświęcim 9:2.

Gra zaczęła się bardzo szybko i już w 2 minucie bramkę dla Podhala zdobył Alex Kolendowicz. Chwilę później Alex powtórzył ten wyczyn dzięki czemu po dokładnie 4:02 gry "Szarotki" miały już 2-bramkową przewagę. Zapał naszych na chwilę przygasił Mateusz Wiśniowski z Unii, który zmienił wynik na 2:1 w 5 minucie meczu. Później jednak już wszystko wróciło na stare tory i to Podhale rozgrywało rywali. W 17 minucie strzelił Maks Zaręba po podaniu Kacpra Skiby.

Druga tercja rozpoczęła się dla nas karą, którą złapał Maks Rusnak za uderzenie kijem. Generalnie w tej tercji nie zabrakło ostrzejszych zagrań po stronie Podhala, które łącznie uzbierało 6 kar. Z perspektywy strzeleckiej, dwukrotnie w tej fazie gry punktował Maks Zaręba, dzięki czemu do szatni zespół zjechał ze stanem konta 5:1.

Tercja trzecia to kontynuacja dobrego pędu. W 47 minucie Maks Zaręba zdobył kolejne trafienie, a po nim do szarży przystąpili jeszcze Alex Kolendowicz i Gabryś Wsół, ale to Zaręba w 51 minucie ustrzelił ostatnią bramkę dla "Szarotek". Rywale odpowiedzieli w tej tercji tylko raz, co przesądziło o wyniku 9:2 dla Podhala (3:1, 2:0, 4:1)

Dziś chłopaki zrobili wszystko, co mieli zadane do zrobienia na lodzie. Już widać pomału jak czas poświęcony na zagadnienia taktyczne zaczyna przynosić rezultaty. Bardzo dobrze zagraliśmy pod względem dyscypliny w grze. W przypadku błędu ratował nas nasz bramkarz Bartek Polański. Bardzo dobry mecz, zważywszy na fakt, że w Oświęcimiu przegraliśmy dwa mecze, oba jedną bramką. Gramy i uczymy się dalej. - podsumował to spotkanie trener Żaka Starszego MMKS-u Podhale Nowy Targ - Grzegorz Brejta.

W niedzielę 13 lutego przed drużyną drugi mecz weekend. Tym razem Podhale zagra z Cracovią. Mecz odbędzie się w Krakowie o godzinie 9:00. Trzymamy kciuki!