Aktualności

Liga Karpacka - Koniec sezonu

To był dziwny, a przede wszystkim trudny sezon, który nieustannie był komplikowany przez dynamiczną sytuację spowodowaną pandemią COVID-19. Międzynarodowe rozgrywki Ligi Karpackiej były uzależnione od zmieniających się co chwilę ograniczeń w danych krajach. W efekcie nie wszystko udało się dokończyć, ale pozostaje nadzieja na lepszy sezon 2021/2022.

Mijający sezon Ligi Karpackiej, w odpowiedzi na trudne warunki do przeprowadzenia go w normalnej formule, został podzielony na turnieje kwalifikacyjne w Polsce i na Ukrainie. W Polsce w U14 walczyło 6 drużyn, a w U16 4 drużyny. Na Ukrainie walczyło 10 drużyn w U12, 11 w 14 i 13 w U16. 

Finał U12 udało się rozegrać. Miał on miejsce w Nowym Targu w dniach 19-21 marca. Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ. Niestety finały zaplanowane na kwiecień finały U14 i U16 musiały zostać przełożone. Wpływ na to miały obostrzenia, które w następstwie przyczyniły się do wcześniejszego topienia lodu przez areny. Ukraińskie zespoły ponadto miały swoje zobowiązania w rodzimych mistrzostwach. Jak dodaje dyrektor Ligi Karpackiej Peter Kločanka, "Myślimy o rozegraniu finałów U14 i U16 na początku przyszłego sezonu, jednak jak pokazały ostatnie miesiące, trudno jest w obecnym czasie snuć plany na przyszłość". 

Bądźmy jednak dobrej myśli! 

Aktualne wyniki kategorii U14 można podejrzeć TUTAJ, a U16 TUTAJ

 

Powrót