Aktualności

Hokejowe Podhale rusza z meczami w drugiej lidze słowackiej - sezon 2018/2019

Mamy już rozpisany terminarz dla Żaka Młodszego , Żaka Starszego i Młodzika w lidze słowackiej. W naszym klubie pod względem wyszkolenia, dla grup młodzieżowych szykuje się bardzo pracowity sezon hokejowy.

Poza ligą słowacką, której mecze będą odbywały się w niedziele, Żaki zagrają jeszcze mecze ligi małopolskiej w soboty. Natomiast starsi koledzy mają Karpacką Ligę do rozegrania dla rocznika U15 i U18.

Słowacy dopuścili nasz klub do drugiej ligi i mało tego, będą do nas przyjeżdżać na sparingi, czego już dawno w naszym klubie nie było. Zarządowi udało się doprowadzić do rozgrywek w dużej mierze, ze względu na współpracę z trenerem koordynatorem Peterem Bohunickim, który jest głównym trenerem Żaka Młodszego i nadzoruje pracę klubowych trenerów Podhala. Poza meczami Ligii Małopolskiego Okręgowego Związku Hokeja na Lodzie, rozgrywanymi w soboty i słowacką ligą rozgrywaną w niedzielę, rusza program PZHL Ośrodków Szkoleniowo Sportowych Młodzieży w hokeju na lodzie. Klub MMKS-Podhale wygrał w 2017 roku konkurs ogłoszony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki na utworzenie ośrodka szkoleniowego w Nowym Targu przy wsparciu jednostek samorządu terytorialnego. W naszym ośrodku będą się szkolić zawodnicy z klubów hokejowych z Krynicy, Krakowa, Dębicy i Sanoka. W ośrodkach szkoleniowych zostanie powołana kadra młodzieżowa dla Żaka Młodszego i Żaka Starszego, w celu szkolenia i rozgrywania turniejowych meczy pomiędzy ośrodkami z Oświęcimia, Janowa i Torunia.         

Przygotowania naszych zawodników ruszyły pełną parą. Nasi młodzi wychowankowie z Żaka mają letni obóz przygotowawczy na naszym lodowisku i trenują od pierwszego dnia sierpnia, czyli od momentu zamrożenia lodu po kilka godzin dziennie, z rozbiciem treningów na lodzie, sali gimnastycznej , orliku jak i zajęcia z teorii. Zajęcia zorganizował Prezes Zarządu Klubu Zdzisław Zaręba. Treningi są od godziny ósmej rano do czternastej, zakończone codziennie pysznym obiadem "w barze u Romka" na Równi. Należy dodać, że rodzice nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów za letnie przygotowania włącznie z wyżywieniem, które to koszty wziął na siebie Zarząd Klubu . 

Letni obóz szkoleniowy przy Nowotarskim lodowisku to wspaniała inicjatywa, ponieważ zawodnicy przy Klubie MMKS-Podhale Nowy Targ mają zorganizowany wakacyjny czas od rana do godzin popołudniowych. 

Wracając do terminarza Ligii słowackiej pierwszy mecz ligowy Żaka Młodszego i Starszego Podhale rozgrywa na wyjeździe z HK ALTIS Orava z Namestowa dnia 09.09.2018 następnie gramy : 
Podhale - HC 07 Orin Detva 16.09.2018 
Podhale - MŚHK-młodzież Prievidza 23.09.2018 
MHK-Dubnica nad Vahom - Podhale 30.09.2018 
Podhale -HC 05 Bańska Bystrica 10.07.2018 

Żak Młodszy z Żakiem Starszym mają wspólne terminy meczy, co pozwala pomniejszyć koszty transportu. 

Liga kadetov: 

HK Brezno - Podhale 09.09.2018 
Podhale - HKM Rimavska Sobota  16.09.2018 
HC07 ORIN Detva - Podhale 23.09.2018 
HKM Zvolen - mładeż - Podhale 30.09.2018 
Podhale - MHK Rużomberok 07.10.2018   

Tomasz W.         

Powrót