Aktualności

Co dalej z Mistrzostwami Polski Juniorów?

Miniony tydzień przyniósł serię hokejowych pojedynków na sanockim lodzie, gdzie bój toczył się o mistrzostwo kraju, ale... ostatecznie nie przyniósł rozstrzygnięcia. Wszystko za sprawą wprowadzonych od soboty 27 marca nowych obostrzeń rządu związanych z trwającą pandemią COVID-19. Co dalej?

W ostatnim możliwym momencie, czyli w piątek udało się rozegrać mecze półfinałowe. Spotkały się w nich: Polonia Bytom vs. MMKS Podhale Nowy Targ oraz MKS Sokoły Toruń vs. UKH Unia Oświęcim. Z tego pierwszego starcia zwycięsko wyszła Polonia. Choć "Szarotki" zagrały naprawdę dobrze i zostawiły wiele serca na lodzie, to ostatecznie musiały pogodzić się z wynikiem 2:1. W drugim półfinale Toruń przegrał z Sanokiem 2:9.

W finale miała więc zagrać Polonia z Sanokiem, a w meczu o trzecie miejsce Sokoły z Podhalem. Miały, bo nowe obostrzenia pandemiczne zmusiły organizatorów do zakończenia rozgrywek już w piątek. Ze względu na trudną i bardzo dynamiczną sytuację w kraju, obecnie mecze rozstrzygające turniej nie mogą zostać zorganizowane. Jednocześnie nic nie wskazuje na to, by miało się to odbyć wcześniej niż po 9 kwietnia. Wraz z pozostałymi drużynami z niecierpliwością czekamy na kolejne komunikaty ze strony rządu oraz organizatora turnieju finałowego. Gdy tylko coś będzie wiadomo, poinformujemy o tym niezwłocznie na łamach naszej strony.fot. ​M. Pawłowski Photography

 

Powrót