25.03.2021 | Wyświetleń: 615

UNIHOKEJ: Teraz czas na półfinał!

W minioną sobotę nasze zawodniczki MMKS Podhale Nowy Targ rozegrały ostatnią batalię sezonu zasadniczego Unihokejowej Ekstraklasy Kobiet. Mecz z PKS MOS Zbąszyn był wymagający, ale ostatecznie spotkanie padło łupem "Szarotek", które wygrały 6:4. Teraz zespół przygotowuje się meczu finałowego.

Grając z rywalkami z PKS MOS Zbąszyń "Szarotki" nie miały łatwego orzecha do zgryzienia. Przeciwniczki stawiały silny opór, choć w pierwszej tercji lepiej czas gry wykorzystały dziewczyny z Podhala. Po 20 minutach na koncie naszych zawodniczek były 4 bramki, a u PKS dwie.

Wiele się zmieniło od tercji drugiej. Gra była bardzo wyrównana. Piłka zmieniała stronę, ale żadnej drużynie nie udało się podwyższyć stanu konta. Dopiero tercja trzecia przyniosła trafienia. Początkowo trafiało Podhale. Dokładnie w 51 i 52 minucie, ale później odpowiedziały przyjezdne. Najpierw w 54 minucie, a później dosłownie 31 sekund przed końcem. To dało remis, ale przewaga naszych z tercji pierwszej, pozwoliła odnieść zwycięstwo 6:4 (4:2,0:0,2:2).

ZWYCIĘSTWO W TABELI. CO TERAZ?
Ten sukces umocnił nasze zawodniczki na pierwszej lokacie w klasyfikacji sezonu zasadniczego. "Szarotki" po 14 meczach mogą pochwalić się aż 12 zwycięstwami. W sumie zdobyły 125 bramek, straciły 35 i zgromadziły łącznie 38 punktów. Drugi w tabeli jest zespół SUS Travel Jedynka Trzebiatów. Interpastic Olimpia Osowa Gdańsk I jest natomiast trzecią drużyną tegorocznych rozgrywek sezonu zasadniczego.

Teraz czas na półfinał. Nasze zawodniczki zmierzą się tutaj z dziewczynami PUKS Trzebinia. Starcie już w sobotę 27 marca w Hali Sportowej w Trzebini. Start o 17:00.