21.03.2021 | Wyświetleń: 749

PLHK: Ostatni mecz i wymagająca batalia z Jastrzębiem

Grając na własnym lodzie, zawodniczki MMKS Podhala Nowy Targ nie dały rady przyjezdnym, czyli drużynie UKH Białe Jastrzębie. Pojedynek zakończył się przegraną 2:5.

Pierwsza tercja spotkania przyniosła bezbramkowy remis. Zarówno Jastrzębie jak i Podhale nie były na tyle skuteczne, by stworzyć akcję, która mogła przynieść trafienie. Po 5 minutach tercji drugiej Jastrzębie zaatakowało. W trzy minuty przyjezdne zdobyły dwie bramki, ale Podhale w 29" odpowiedziało. Trafienie Anny Leśnickiej na kolejne 10 minut ustaliło wynik. Ostatnie sekundy tercji przyniosły jednak dobrą akcję gości. Zawodniczki Jastrzębia podniosły wynik na 3:1.

W tercję ostatnią nasz zespół wkroczył zmotywowany i w początkowej fazie przejął inicjatywę. 42 minuta to trafienie Mileny Szlachtowskiej. Wynik 2:3 w tym momencie dawał jeszcze duże nadzieje. W 53 minucie jednak UKH przemówiło i zdobyło bramkę. Dopełnienie wyniku przyszło w 59:50. Wówczas Wiktoria Kierc ustaliła wynik meczu na 2:5 (0:0, 1:3, 1:2).

- Mecz walki, ale kolejny raz zawodziła skuteczność, nawet w wymarzonych wręcz sytuacjach. Trudno wygrać, jeśli nie wykorzystuje się stuprocentowych okazji. Nie dasz, dostaniesz – tak się toczył ten mecz. Cały czas był na styku, przegrywaliśmy 1:2 i 2:3. Przeciwniczki wyprowadziły dwie zabójcze kontry. Od dwóch lat pracujemy nad poprawą skuteczności. Na treningach wszystko wygląda dobrze, ale jak przychodzi meczowa presja, to brakuje precyzji – powiedział trener Podhala, Zbigniew Podlipni.

MMKS Podhale Nowy Targ – Białe Jastrzębie 2:5  (0:0, 1:3, 1:2)
2:5 Kierc – Szymik (59:50)

MMKS Podhale: Furtak (Jordan) – Grzybek, Czaja, Mroszczak, Szopińska, Leśniowska –  Wielkiewicz, Nosal, Bukowska, Leśnicka, Podlipni – Paprocka  Maciaś  Zamarlik, Węgrzyniak, Rokicka,  Szlachtowska -  K. Gacek, A. Gacek,  Kowalczyk, Maciaszek, Fryźlewicz – Czubiak. Trenerzy:  Zbigniew Podlipni i Gabriel Samolej.

Miniony mecz był ostatnim meczem tego sezonu. Przed zawodniczkami Podhala jednak jeszcze jedno wyzwanie. 9 kwietnia na własnym lodzie "Szarotki" rozegrają wyjątkowy turniej. Wyjątkowy, bo z okazji 10-lecia kobiecej drużyny MMKS Podhale Nowy Targ!