08.03.2021 | Wyświetleń: 678

CLJ: Pozytywny występ naszych na turnieju eliminacyjnym

Gracze MMKS Podhala Nowy Targ, którzy w miniony weekend stoczyli dwa mecze eliminacyjne do Mistrzostw Polski Juniorów, mogą być z siebie zadowoleni. Zarówno podczas starcia z Zagłębiem Sosnowiec, jak i MOSM Tychy, to właśnie oni byli górą!

Sobotni mecz nie był od początku tak oczywisty. UKS Zagłębie Sosnowiec było dobrze przygotowane i nie tylko odpierało nasze ataki, ale także mocno napierało. Pierwsza tercja przyniosła remis 1:1. Halny zawiał mocniej dopiero w drugiej tercji tego spotkania. Do bramki Błażeja Plewy z tercji pierwszej, aż cztery trafienia dorzucili: Krzysztof Jarczyk, Jakub Michalski x2 i Kacper Malasiński. Ich cztery trafienia spotkały się z jedną skuteczną kontrą, co dało wynik 1:4.

Zagłębie nie zamierzało jednak tanio sprzedać skóry i w ostatniej fazie gry role się odwróciły. Gracze z Sosnowca napierali mocno i skutecznie, choć pierwsza bramka należała jeszcze do Podhala. W 42" strzelił Wiktor Bochnak. Ostatnie 10 minut to szarża rywali, która zaowocowała 3 trafieniami. Na szczęście na więcej nie pozwoliła obrona Podhala i czas. Podopieczni Jacka Szopińskiego wygrali 5:6.

SKŁAD
Klimowski – Żurawski, Danel, W. Bochnak, F. Kapica, Plewa – Maciaś, Słowakiewicz, Jarczyk, K. Malasiński, Trzebunia – Nykaza, Sarniak,  J. Malasiński, Długopolski, Worwa – Michalski, Siuty. Trener Jacek Szopiński.

MECZ Z MOSM TYCHY
Dzień później nasi gracze stawili się w Tychach, gdzie rozegrali mecz według własnego planu. Pierwsze dwie tercje i dynamiczna gra Podhala pozwoliły zespołowi Jacka Szopińskiego na zgromadzeniu aż 6 bramek, kiedy rywal miał tylko 2 celne trafienia na koncie. Przewagę dla MMKS Podhala Nowy Targ wypracowali Wiktor Bochnak, który trafiał aż 4 razy oraz Krzysztof Jarczyk i Jakub Michalski.

W ostatniej tercji meczu 8 minut gry przyniosło spore napięcie i dało rywalom szansę gry w przewadze. W 48" zostało to wykorzystane i zamienione na bramkę. Później nastąpiła odezwa Podhala - Jakub Michalski strzelił w 49", a Patryk Danel w 55". Na 52 sekundy do końca Tyszanie doprowadzili do wyrównania w tercji. Przewaga z poprzednich faz gry dała jednak wynik 4:8 (1:3, 1:3, 2:2) dla MMKS Podhale Nowy Targ.

SKŁAD
Polak – Żurawski, Danel, W. Bochnak, F. Kapica, Plewa – Maciaś, Słowakiewicz, Jarczyk, K. Malasiński, Trzebunia – Nykaza, Sarniak,  J. Malasiński, Długopolski, Worwa – Michalski, Siuty. Trener Jacek Szopiński.

Poczynania naszych w eliminacjach pozwoliły „Szarotkom” na wygranie grupy eliminacyjnych i dały awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów!