08.03.2021 | Wyświetleń: 645

UNIHOKEJ: Dziesiąty wygrany mecz sezonu!

Zawodniczki MMKS Podhale Nowy Targ, które toczą boje w Unihokejowej Ekstraklasie Kobiet w weekend zagrały z drużyną SUS Travel Jedynka Trzebiatów, czyli jedną z silniejszych drużyn w rozgrywkach 2020/2021. Mimo to "Szarotki" nie oparły się rywalkom i pewnie zwyciężyły 4:7!

Pierwsza tercja meczu dała wyraźny sygnał, że to nie będzie łatwy mecz. Oba zespoły szły łeb w łeb. Zaczęły "Jedynki", później na 3 minuty inicjatywę przejęły "Szarotki", które trafiły dwukrotnie. Kolejne 4 minuty to odwrócenie ról i pewne 2 strzały przeciwniczek. Ostatnie słowo w tej tercji miała jednak Monika Kowalczyk z MMKS Podhale Nowy Targ, która strzeliła 3 bramkę i doprowadziła do remisu w tercji 3:3.

W drugiej tercji przy piłce w pierwszej fazie były "Jedynki". W 25 minucie utrzymywanie się przy niej zamieniły na bramkę, ale później do ataku przystąpiło Podhale. W 2 minuty Agnieszka Timek-Dziadkowiec i Aleksandra Cyrwus zdobyły dwa trafienia i zapewnił zwycięstwo w tercji.

Tercja 3 przyniosła dobre otwarcie przez Podhale, bo już w 42 minucie punktowała Monika Kowalczyk. Po tej bramce zaczął się epizod z karami. Połowa czasu tercji przyniosła 5 kar, z czego 4 dla przeciwniczek. Wisienką na torcie w tym wymagającym spotkaniu była bramka Gabrieli Pysz z MMKS Podhale Nowy Targ. Jej trafienie z 57" pozostało bez odpowiedzi i Podhale wygrało 4:7 (3:3,1:2,0:2).

Po rozegraniu 12 spotkań nasz zespół 32-punktami na koncie plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli. Punkt niżej są "Jedynki".