07.03.2021 | Wyświetleń: 712

ŻAK STARSZY: Co za mecz, co za zwycięstwo!

Ligowe spotkanie UKH Unia Oświęcim kontra MMKS Podhale Nowy Targ zakończyło się spektakularnym zwycięstwem "Szarotek". Jedenaście celnych strzałów dało naszemu zespołowi kolejny triumf w tym sezonie.

Zawodnicy Podhala przejęli kontrolę od pierwszych minut. Choć pierwsza tercja była w miarę spokojną, bo padły jedynie dwa celne strzały (Patryk Zubek 6", Bartłomiej Budzyk 18"), tak w kolejnych tercjach było tylko intensywniej. W drugą fazę gry zespół bramką wprowadził Igor Antolak. Po nim punktował dwukrotnie Filip Kopytko, a następnie Stanisław Michalski i Jonasz Pachowicz. Rywale odpowiedzieli 2 razy, co dało 2:5 w tercji.

Ostatnia faza spotkania to ponownie dominacja "Szarotek" przy krążku. Marcin Sroka strzelił jako pierwszy w 42". W jego ślady poszedł 10 minut później Patryk Zubek, a zaraz po nim Jan Błach. 11 bramkę dla Podhala zdobył Adrian Piątek. Rywale nie byli w stanie powstrzymać tego natarcia halnego z Podhala, ale na koniec meczu to właśnie oni zdobyli bramkę, która ustanowiła wynik końcowy na 3:11 (0:2, 2:5, 1:4).