07.03.2021 | Wyświetleń: 551

PLHK: Kary wybiły nas z rytmu

Drugi mecz play off PLHK to dla "Szarotek" starcie z zespołem UKH Białe Jastrzębie. Do meczu doszło w sobotę w Jastrzębiu Zdroju. Drużyna z Jastrzębia okazała się skuteczniejsza, choć zawodniczki MMKS Podhala Nowy Targ także mogą pochwalić się kilkoma udanymi akcjami.

„Szarotki” jako pierwsze zaatakowały bramkę swojego przeciwnika. Trzecia minuta dawała nam jednobramkową przewagę, która utrzymywała się aż do 17 minuty. Wówczas Dominika Szymik z UKH w końcu pokonała stojącą w bramce, bardzo dobrze radzącą sobie Zuzę Furtak i doprowadziła do remisu. Ostatecznie to Agata Leśniowska z MMKS w 19" ustaliła wynik tej tercji na 1:2 dla Podhala.

Kłopoty naszych zaczęły się w tercji drugiej. Otrzymane kary i gra w przewadze rywalek doprowadziły do dwóch bramek kolejno w 23" i 28". Do tego celne trafienie w 32 minucie i na 8 minut do końca tercji mieliśmy wynik 3:0. Anna Zamarlik i jej bramka z 33 minuty to jedyna odpowiedź z Podhala w tej fazie. Wynik 4:3 jeszcze jednak niczego nie przekreślał.

W tercji trzeciej Jastrzębie atakowało z dużą intensywnością i już w pierwszej minucie zdobyło bramkę. W trakcie ostatnich kilkunastu minut meczu uczyniło to jeszcze 3-krotnie. Ostatnie 9 minut przyniosło zmianę na bramce Podhala. Wówczas do gry weszła Jessica Jordan, która skutecznie odparła 4 strzały rywalek. Atak Podhala zdołał dojść do głosu dopiero w 56 minucie tej fazy, ale było już zbyt późno, by odrobić straty. Mecz zakończył się rezultatem 8:4 (1:2, 3:1, 4:1).

Mecz nieźle się dla nas rozpoczął. Pierwsza tercja była dobra w naszym wykonaniu. Żal tego, że mogliśmy wyżej prowadzić. W drugiej tercji mecz nam się złamał. Kary nas wybiły z rytmu. W trzeciej tercji postanowiłem pograć wszystkimi dziewczętami, które zabrałem do Jastrzębia – powiedział trener MMKS, Zbigniew Podlipni.

SKŁAD:
Furtak (51:00 Jordan) – Grzybek, Czaja, Mroszczak, Szopińska, Leśniowska –  Wielkiewicz, Nosal, Bukowska, Leśnicka, Podlipni -  Paprocka Maciaś, Zamarlik, Węgrzyniak, Maciaszek, Szlachtowska -  K. Gacek, A. Gacek, Rokicka, Fryźlewicz.
Trenerzy:  Zbigniew Podlipni i Gabriel Samolej.