20.02.2021 | Wyświetleń: 567

UNIHOKEJ: I znów sukces!

"Szarotki" MMKS Podhale Nowy Targ, które rywalizują w Unihokejowej Ekstraklasie Kobiet, z 12 kolejki sezonu wyszły zwycięsko. W starciu z Interpastic Olimpią Osową Gdańsk II nasze zawodniczki wygrały dwubramkową przewagą.

Zanim doszło do rozgrywek, to nasz zespół czekała długa droga. Miejscem starcia była bowiem Hala Widowiskowo-Sportowa AWFiS w Gdańsku.

Mecz rozpoczął się dobrze dla zawodniczek Podhala. Po 20 minutach pierwszej tercji "Szarotki" na koncie miały już trzy trafienia. Strzelały Agnieszka Timek-Dziadkowiec, Gabriela Pysz i Justyna Florczak. Tercja druga w pierwszej fazie przyniosła rzut karny dla Podhala, którego nie udało się jednak wykorzystać. Później krążek przejęły zawodniczki IOOG i w 29 minucie zdobyły pierwszą bramkę. Dwie minuty później Podhale znów doszło do głosu w efekcie czego z tercji drugiej obie drużyny wyszły z jedną zdobyczą bramkową.

Ostatnia faza gry to dobra gra rywalek. Mocno napierały w efekcie czego punktowały w 48 i 58 minucie. Ich dwie bramki rozdzieliła jednak w 49 minucie Gabriela Pysz, co sprawiło, że mecz zakończył się ostatecznie wygraną Podhala 3:5 (0:3,1:1,2:1).