Aktualności

Siergiej Ogrodnikow - Memories

W wyniku obrażeń po wypadku na skuterze wodnym zginął Sergei Ogorodnikov, który w ubiegłym sezonie w barwach Szarotek zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski.

Rosyjski napastnik zginął tragicznie w wieku 32 lat. Zdecydowaną większość swojej kariery Ogorodnikov spędził w Rosji grając głównie na zapleczu ligi KHL m.in. w ekipie Łada Togliatti. Ponadto w KHL spędził sezon 2011/2012 reprezentując Automobilist Ekaterinburg gdzie rozegrał 63 spotania.

Grał również za oceanem w lidze ECHL oraz AHL będącą bezpośrednim zapleczem ligi NHL. Ponadto w 2004 r. był draftowany do NHL w 3 rundzie przez New York Islanders. Ogorodnikov miał za sobą grę w Reprezentacji Rosji U18 i U20 zdobywając kolejno złoty i brązowy medal Mistrzostw Świata.

W sezonie 2017/2018 trafił do drużyny Podhala i od razu zaskarbił sobie sympatię kibiców Szarotek. Był jednym z liderów drużyny i czołowym zawodnikiem Polskiej Hokej Ligi. W sezonie zasadniczym rozegrał 36 spotkań, w których zdobył 11 goli i 30 asyst. W fazie play-off wystąpił w 14 meczach, a na swoim koncie zgromadził 9 bramek  10 asyst.
Film zmontował Gabriel Wolski 

Powrót