18.01.2021 | Wyświetleń: 577

CLJ/MHL: Waleczna postawa podczas meczu z Bytomiem

Zespół z jakim w niedzielę 17 stycznia przyszło się zmierzyć MMKS Podhale Nowy Targ, to silny gracz plasujący się na szczycie tabeli. Do meczu z KH Polonią Bytom - bo o tym zespole mowa - doszło na jastrzębskim lodzie. "Szarotki" mecz przegrały, ale pokazały drużynie z czołówki, że potrafią prowadzić dobrą i zaciętą grę.

Tercję pierwszą otworzyli gracze z Bytomia. Po 6 minutach wyprowadzili akcję, która dała im prowadzenie. Przez kolejne 10 minut nie byli jednak w stanie powtórzyć tego wyczynu. Spisały się natomiast "Szarotki". Jakub Michalski w 16:03 posłał krążek do bramki rywali i wyrównał wynik. Choć ambicje były w Podhalu duże, to trzecią bramkę w tej części gry zarezerwowali sobie przeciwnicy. Na dwie minuty przed końcem tercji padło trafienie do bramki bronionej przez Szymona Klimowskiego.

Tercja druga przyniosła jednak nowe rozdanie i dobry start zawodników Jacka Szopińskiego. W 25" grając w przewadze strzelił Malasiński. Później role się odwróciły i to grający w przewadze rywale zdobyli w przeciągu 5 minut 2 bramki. Tercja zakończyła się ponownie wynikiem 2:1.

Połowa ostatniej tercji to liczne próby rywali na dodatkowe powiększenie wyniku, ale też dobra gra bramkarza "Podhala". Klimowski nie miał łatwego zadania, bo Polonia w ciągu całego meczu mocno napierała. Oddane zostały łącznie 42 strzały. W tercji trzeciej jeden okazał się celny (56"), co zrównało wynik z Podhalem, dla którego 9 minut przed końcem trafił Krzysztof Jarczyk.

Polonia Bytom - MMKS Podhale Nowy Targ 5:3  (2:1, 2:1, 1:1)
1:0 Dybaś – Wróblewski – Borowiak (6:28)
1:1 Michalski – Bochnak (16:03)
2:1 Wąsiński – Bodora (18:08)
2:2 Malasiński – Trzebunia 0 Żurawski (25:59 w przewadze)
3:2 Wąsiński – Dybaś (31:55 w przewadze)
4:2 Peleraczyk – Wróblewski (36:13 w przewadze)
4:3 Jarczyk – Trzebunia – Żurawski (51:50)