Aktualności

Mamy podpisany kontrakt z Trenerem

MMKS-Podhale podpisał kontrakt z nowym trenerem koordynatorem do szkolenia dzieci i młodzieży - teraz czekamy na spółkę KH Podhale, kiedy ujawni swojego kandydata na trenera do pierwszej drużyny.

Zarząd Miejskego Młodzieżowego Klubu Sportowego MMKS-Podhale podpisał kontrakt z trenerem koordynatorem Piotrem Bohunicky. Trener jest Słowakiem posiadającym licencję trenerską klasy A o 25 letnim doświadczeniu zawodowym. Jako trener zajmował się szkoleniem zawodników NHL takich sław jak Marian Hossa (Chicago), Tomas Tatar (Detroit), Marian Gaborik (Los Angeles) i inne sławy Słowackiego i światowego hokeja.

 

Bohunicky przez wiele lat prowadził Słowacką kadrę U20 i U18 zdobywając kilkakrotnie mistrza Słowacji, oraz prowadził kadrę Białorusi U18. Dzisiaj jest wykładowcą na Białorusi w teorii, praktyce jak i w analizach wideo, hokeja na lodzie. W 2006 roku jako pierwszy na Słowacji założył hokejową akademię BP HOCKEY ACADEMY, którą prowadzi z synem Peterem Bohunickim juniorem, szkoląc również zawodników grających w KHL i NHL mając na swojej liście przygotowanych do kariery hokejowej wiele sław światowego hokeja.

 

Bohunicky jest trenerem, który wprowadza zasady szkolenia nowoczesnego hokeja. Przebywa już w Podhalu od ponad miesiąca czasu. Jako obserwator z trybun analizował pracę naszej młodzieży. Trenerowi została przydzielona grupa Żak Młodszy. Po przeprowadzonych analizach z Zarządem Klubu trener wszedł na lód do grupy Żak Młodszy, w celu zaprezentowania zajęć praktycznych i teoretycznych. W szkole sportowej nr 11 przeprowadził z dziećmi z klasy 4 hokejowej analizy wideo. Pozostałe w klubie grupy młodzieżowe trener ma nadzorować i wspierać jako trener koordynator, wspomagając naszych klubowych trenerów w praktyce radą i opinią. Nowy szkoleniowiec ma za zadanie wprowadzenie grup młodzieżowych w ligę Słowacką i nadzorowanie ze Słowakami współpracy sportowej.

 

Rodzice grupy Żak Młodszy odbyli spotkanie z trenerem koordynatorem w sali tradycji naszego klubu. Na spotkaniu było wspólne zapoznanie się i omówienie zasad prowadzenia zawodników. Przede wszystkim dyscyplina zaczął spotkanie trener. Bez dyscypliny w szatni, jak i w boksie nie zrobimy mocnej drużyny, ponieważ, aby wygrywać należy wykonywać ściśle zadania taktyczne na lodzie. Jeżeli chcemy, aby nasze dzieci grały w NHL to od dzisiaj musimy od nich wymagać większej dyscypliny. Rodzice muszą w domu wspierać trenera. Jeżeli oczekujemy od dziecka sukcesów, to nigdy trenera nie można krytykować, tylko go popierać. A uwagi można kierować bezpośrednio do samego trenera bez udziału dzieci. Drugą rzeczą jaką nazwał trener katastrofą to nadwaga i dieta. To do was kiedyś rodzice, dzieci będą miały żal jak nabędą tendencji do nadwagi grzmiał trener. Treningi letnie przygotowawcze są równie ważne jak zajęcia na lodzie. To co inni robią z dziećmi w dwa lata my musimy zrobić w rok. A o co inni robią w cztery lata, my musimy zrobić w dwa, jeżeli myślimy o sukcesach światowego hokeja, oznajmił trener.

 

Teraz po zakończeniu sezonu jest regeneracja i letni okres przygotowawczy zaczynamy po 14 maja.

 

Powrót