12.01.2021 | Wyświetleń: 828

MŁODZIK: Trudna batalia z Niedźwiadkami. Teraz Liga Karpacka

Zawodnicy MMKS Podhale Nowy Targ są już po ligowym spotkaniu z zespołem UKS Niedźwiadki MOSIR Sanok. Rozgrywane w Arenie Sanok spotkanie przyniosło dwie bardzo zacięte i wyrównane tercje, ale wszystko tak naprawdę rozstrzygnęło się w tercji trzeciej, która została zdominowana przez rywali.

Pierwszą bramkę w starciu zdobyły "Niedźwiadki". W 3:50 stojącego w bramce Podhala Kacpra Zająca pokonał Kacper Rocki. Kolejne minuty przyniosły walkę o krążek i serię prób na zdobycie bramki. W końcu w 11 minucie szczęście dopisało Szczepanowi Żółtkowi z MMKS Podhale Nowy Targ, który oddal celny strzał i wyrównał wynik. Radość naszych nie trwało jednak długo, bo 2 minuty później Sanok odpowiedział. Tercję pierwszą zamknęliśmy więc z wynikiem 2:1.

Choć kolejna faza gry rozpoczęła się szybko i zdobywca drugiej bramki dla Sanoka z pierwszej tercji - Sebastian Burczyk - podniósł wynik swojej drużyny o kolejne trafienie, to reszta tercji nie obfitowała już w więcej trafień Sanoka. Punktowało za to Podhale. Sklejona przez Konrada Kaletę i Dawida Łojasa akcja, pozwoliła Łojasowi posłać krążek do bramki rywali.

Do tej pory gra była naprawdę wyrównana i jednobramkowa przewaga nie dawała Niedźwiadkom jeszcze gwarancji na spokojną wygraną. Podhale atakowało, ale ostatecznie to rywale, z doskonale strzelającym tego dnia Sebastianem Burczykiem, otworzyli worek z bramkami i pięciokrotnie umieścili krążek w bramce Podhala. Ten trudny mecz, w trakcie którego zawodnicy MMKS Podhale Nowy Targ na lodzie zostawili sporo serca, zakończył się ostatecznie wynikiem 8:2 (2:1, 1:1, 5:0).