11.01.2021 | Wyświetleń: 558

CLJ/MHL: Zabrakło szczęścia

Po zaciętym i zwycięskim spotkaniu z Sokołami z Torunia, do którego doszło w sobotę 10 stycznia, reprezentacja MMKS Podhale Nowy Targ stoczyła w Toruniu jeszcze jeden mecz. Mowa o niedzielnym starciu z zespołem SMS. Tym razem "Szarotki" musiały przyjąć porażkę.

W całym spotkaniu padło łącznie 60 strzałów na bramkę. Po 30 na każdą z drużyn, ale tylko 3 trafienia z tej puli okazały się celnymi. Większość z nich zarezerwowali dla siebie gracze z Torunia.

Po tercji pierwszej mieliśmy remis. Pierwszą bramkę zdobył Błażej Plewa. Gra w przewadze pozwoliła mu oddać strzał, który przyniósł umieszczenie krążka w siatce. Rywale przez kolejne minuty próbowali zmienić rezultat i na dwie minuty przed końcem tej fazy gry, także w przewadze, zdobyli bramkę.

Do tercji drugiej przystąpiliśmy więc z wynikiem 1:1. Choć zawodnicy Podhala nie marnowali czasu i próbowali stworzyć akcję, którą mogło zwieńczyć trafienie, to jednak zabrakło celności i szczęścia. Rywale mieli go nieco więcej, bo w 31 minucie oddali drugi i jak się okazało ostatni skuteczny strzał w spotkaniu. Tercja trzecia była bezbramkowa i mecz zakończył się wynikiem 2:1.

SMS Toruń - MMKS Podhale Nowy Targ  2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
0:1 Plewa – Bochnak – Michalski (10:20 w przewadze)
1:1 Schafer – Wenker – Proczek (18:03 w przewadze)
2:1 Napiórkowski – Dobrzeniecki (31:47 w przewadze)