Aktualności

CLJ/MHL: Równy mecz i decydująca dogrywka

Zespół Jacka Szopińskiego wrócił do ligowych zmagań. Pierwszym rywalem w nowym roku były dla "Szarotek" Sokoły z Torunia (9.1.2021). Mecz choć wygrany przez nasz zespół, to przyniósł wiele zwrotów akcji, a przez to moc emocji!

Łącznie w trakcie całego meczu krążek meldował się w bramce siedmiokrotnie. Pierwsze trafienie było trafieniem zawodnika MMKS Podhale Nowy Targ - Wiktora Bochnaka - który we wspólnej akcji z Kubą Michalskim punktował już w 3 minucie. Od tej bramki przez 21 minut nie byłyśmy świadkami żadnej akcji zakończonej umieszczeniem krążka w siatce.

Pierwsze minuty drugiej tercji przyniosły odpowiedź "Sokołów", ale kilkadziesiąt sekund później MMKS Podhale Nowy Targ cieszyło się już z trafienia Jakuba Trzebuni. Po tej akcji rywale przełączyli się w tryb mocnego napierania i punktowali jeszcze dwukrotnie, co zmieniło wynik tej tercji na 3:1 i zmieniło sytuację Podhala w całym meczu. "Sokoły" zyskały jednobramkową przewagę, dlatego trzecia tercja musiała należeć do graczy Szopińskiego.

I tak tez się stało. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu bramkę dającą remis Podhala z Toruniem zdobył Wiktor Bochnak. Rywale nie byli już w stanie wyjść na prowadzenie, dlatego obie drużyny spotkały się w dogrywce.

Tam ponownie wykazał się Wiktor Bochnak, który w akcji z Kacprem Malasińskim i Jakubem Michalskim zdobył dla naszych bramkę dająca zwycięstwo . 

Sokoły Toruń - MMKS Podhale Nowy Targ  3:4 D (0:1, 3:1,  0:1; 0:1)
0:1 Bochnak – Michalski (3:29 w przewadze)
1:1 Olszewski – Mazurkiewicz – Korzestański (24:24)
1;2 Trzebunia – Jarczyk (25:23)
2:2 Olszewski – Bajwenko (33:35)
3:2 Nawrocki – Golik (35:00)
3:3 Bochnak – Michalski – Trzebunia (58:46 w przewadze)
3:4 Bochnak – K. Malasiński – Michalski (61:41 w przewadze)

SKŁAD: Klimowski – Siuty, Żurawski,  Bochnak, Michalski, Plewa -  Sarniak, Szlembarski, Trzebunia, K. Malasiński,  Jarczyk – Sulka, Nykaza, Valtonen, Długopolski, Worwa – Danel, Luberda,  Pudzisz, Leja.    Trener Jacek Szopiński.


Foto. Andrzej Pabian / sportowepodhale.pl

 

Powrót