10.01.2021 | Wyświetleń: 538

MŁODZIK: Strata z pierwszej tercji przesądziła

Za zespołem Ryszarda Kaczmarczyka zaciekły mecz na własnym lodzie, podczas którego "Szarotki" zmierzyły się z drużyną MKS Cracovia Kraków (9.1.2021). Spotkanie przyniosło rywalizację na wysokim poziomie i niezwykle wyrównaną grę w każdej tercji.

Spotkanie rozpoczęli gości, którzy w przeciągu 7 minut zdobyli dwie bramki. Zespół Podhala potrzebował 10 minut na rozkręcenie się. Dokładnie w 10:50 padło trafienie Dawida Łojasa. Od tej chwili oba zespoły toczyły mocną walkę o krążek i żadna bramka nie pozostała bez odpowiedzi. Tercja pierwsza zakończyła się wynikiem 2:4. Po Łojasie punktował jeszcze Patryk Zubek.

W drugiej części Konrad Kaleta z Podhala ustrzelił trzecią bramkę podnosząc wynik na 3:4, ale rywale nie pozostali dłużni i tercję drugą zamknął wynik 1:1.

Nadzieja na wygraną pozostawała, choć rywale z Krakowa nie ułatwiali zadania naszym w tercji trzeciej. Bramkę otwierającą zdobył Laszkiewicz, po czym do boju przystąpili zawodnicy z Podhala. Dawid Łojas i Patryk Zubek w przeciągu 2 minut zdobyli dwie bramki. Rywale odpowiedzieli tym samym, ale remis w tej tercji uratował Piotrek Bury, który zdobył trzecią bramkę w 59:59.

Wynik tego zaciętego meczu to 6:8 (2:4, 1:1, 3:3).