19.12.2020 | Wyświetleń: 776

ŻAK MŁODSZY: Pełna akcji przeprawa w Sanoku

"Szarotki" kategorii Żak Młodszy rozegrały dzisiaj (19.12.2020) w Sanoku mecz ligowy z drużyną „Niedźwiadków”. Po wyczerpującej batalii i dynamicznych zwrotach akcji, nasi gracze musieli przełknąć gorycz przegranej. Mecz zakończył się wynikiem 4:6.

Pierwsza tercja to przewaga MMKS Podhale Nowy Targ. Zdobyta przed Eryka Dudę w 15 minucie bramka okazała się jedyną w tej fazie gry. Drugą bramkę dla Podhala także zdobył Eryk, dzięki czemu w 27 minucie mieliśmy wynik 0:2 dla naszego zespołu.

Po tych dobrych chwilach zespół Grzegorza Brejty przekonał się, kiedy gra się zbyt ostro i ze względu na karę traci się gracza. Grający w przewadze rywal zaczął odrabiać straty i w 34 minucie mieliśmy 1:2, ale chwilę później odpowiedział Maciej Marek i ponownie "Szarotki" zdołały odskoczyć.

Niestety od 37 minuty inicjatywę przejęły Niedźwiadki. Trzy bramki w 80 sekund okazały się poważnym ciosem dla naszego zespołu, ale jeszcze krążek był w grze. Kamil Bocheński otworzył tercję trzecią bramką dla Podhala, lecz kolejne dwie należały do gospodarzy i spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4 (0:1, 4:2, 2:1).

W dzisiejszym meczu było dosłownie wszystko. Najpierw zdobyliśmy bramkową przewagę, a następnie przekonaliśmy się, co się stanie kiedy jeden z naszych zawodników zostanie odesłany do szatni za zbyt ostre wejście i zranienie przeciwnika. Później mieliśmy okazję przekonać się jak bardzo ważna jest gra dosłownie o każdy centymetr lodu. Strzały zza linii niebieskiej i z dystansu. Również sporym doświadczeniem było przekonanie się, co oznacza kiedy gramy niepełnym składem i jak dobrze mimo wszystko potrafią sobie radzić zawodnicy teoretycznie słabsi. Każdy mógł dziś wyciągnąć coś dla siebie i może to doświadczenie wykorzystać w meczach następnych. Nawet dla trenera dziś była spora lekcja. Najpierw zebrałem opinię, że wcześniej wygraliśmy a teraz przegraliśmy mecz z tym przeciwnikiem. Cenne jednak jest to, że część znajomych Sanoczan wyraziła opinię, że owszem mecz przegrany, ale progres jest widoczny. Bilans meczów z Sanokiem 1:2. Gramy dalej zgodnie z filozofią: Prze Gra Na, to tylko skrót od słów - Przecież Gramy Nadal. Teraz już tylko mecze w Nowym Targu. - skomentował trener Brejta.