12.12.2020 | Wyświetleń: 1454

ŻAK MŁODSZY: Wygrana z KaTeHetami

Dzisiaj w Krynicy-Zdroju nasz zespół MMKS Podhale Nowy Targ rozegrał mecz ligowy z UKS KTH Krynica-Zdrój. Ostatnie spotkanie z tą drużyną nie skończyło się dla "Szarotek" zbyt dobrze (wynik 1:10), ale tym razem było inaczej. Zespół Grzegorza Brejty odrobił lekcję i to starcie przebiegło według zupełnie innego scenariusza.

Mecz w Krynicy rozpoczął się o godzinie 10:00. Na pierwszą bramkę przyszło nam czekać 3 minuty. To właśnie wtedy strzał oddał Maciej Marek, który 9 minut później ustrzelił też drugą bramkę dla Podhala. Kilkadziesiąt sekund później wynik na 0:3 podwyższył Gabriel Wsół. Rywale starali się jak mogli i w końcu w 18 minucie odpowiedzieli trafieniem. Gdy wydawało się, że ta tercja już nie przyniesie zmian na tablicy wyników, to czwartą bramkę dla Podhala zdobył Karol Kalata.

Druga tercja to szybkie przejęcie inicjatywy przez "Szarotki". Już 2 minuty po starcie punktował Mieszko Szlachtowski. Później gra znacząco się jednak wyrównała i drużyny strzelały naprzemiennie, co ostatecznie przyniosło wynik 2:2.

Choć nasi prowadzili, to w trzeciej tercji postawili na jeszcze mocniejszy atak. I to się opłaciło. Gabryś Wsół, Karol Kalata i Szymon Zubek zdobyli dla MMKS Podhale Nowy Targ łącznie 8 bramek. Rywale odpowiedzieli trzykrotnie. Ten zacięty mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 6:14 (1:4, 2:2, 3:8).