11.12.2020 | Wyświetleń: 595

MŁODZIK: Trudna przeprawa na tafli w Oświęcimiu

Czwartkowym (10.12.2020) popołudniem w Oświęcimiu został rozegrany zaległy (z 28 listopada) mecz ligowy MOZHL między naszą drużyną MMKS Podhale Nowy Targ, a reprezentacją Unii Oświęcim. W tym spotkaniu rywale przejęli inicjatywę i choć nasi starali się jak mogli, to ostatecznie przegrali 6:2.

Zawodnicy Ryszarda Kaczmarczyka do gry przystąpili zmotywowani i pierwsze 12 minut spotkania nie dawali przeciwnikom skutecznej okazji na trafienie. Obrona została przełamana dokładnie w 12:12. Wówczas padł pierwszy strzał ze strony Unii. Filip Witek otworzył drogę do kolejnych strzałów. Dwie minuty po jego trafieniu padła kolejna bramka. Zespół Ryszarda Kaczmarczyka nie pozostawił tych dwóch akcji bez odpowiedzi i 16 minucie trafił Dawid Łojas. Wynik 2:1 dawał jeszcze spore szanse na zmianę wyniku meczu.

W tercji drugiej plany Podhala skutecznie pokrzyżowali Illia Baida i Danylo Baila z Unii, którzy w sumie trafili trzykrotnie. Pozostawienie tego stanu rzeczy bez żadnego strzału w wydaniu Podhala, zmniejszało nasze szanse na sukces, a nawet remis w tym meczu.

Na 16 minut przed końcem swoje trafienie dla "Szarotek" dorzucił Szczepan Żółtek, ale ostatnie słowo należało do Unii, która swoją szóstą bramkę zdobyła w 50 minucie.

Ostatecznie mecz, w którym posypało się łącznie 17 kar, zakończył się wynikiem 6:2. (3:1, 1:0, 2:1)