Aktualności

16.11.2020 | Wyświetleń: 574

CLJ/MHL: Zdecydowała dogrywka

To był bez wapienia jeden z najbardziej emocjonujących meczy z udziałem naszej drużyny w ostatnim czasie. W niedzielę 15 listopada podopieczni Jacka Szopińskiego na własnym lodzie podjęli drużynę z Sanoka. Mecz z "Niedźwiadkami" nie został rozstrzygnięty w regulaminowym czasie gry i wszystko rozstrzygnęło się w dogrywce.

Pierwsza tercja tego spotkania to mocne napieranie przez drużynę gości, która zdobyła dwie bramki. Pozostały one bez odpowiedzi ze strony Podhala.

Gracze MMKS Podhale Nowy Targ nie tracili jednak wiary i w drugiej tercji atakowali, jednak żaden ze strzałów nie chciał wpaść w bramkę rywala. W tej fazie gry dobrze spisała się nasza obrona, która jednocześnie nie dopuściła do utraty bramki.

Została ostatnia tercja a wynik pozostawał bez zmian. W szeregach zespołu Jacka Szopińskiego nastąpiło jednak przebudzenie i Podhale ruszyło całą mocą do ataku. W efekcie z tej tercji nasz zespół wyjechał z dwoma bramkami i wyrównał wynik.

Mieliśmy 2:2. Potrzebna była dogrywka. Tę jednak wykorzystali przeciwnicy, który w 63 minucie punktowali. Wynik meczu po ciężkiej i długiej batalii to 2:3 (0:2, 0:0, 2:0, 0:1d) dla Niedźwiadków z Sanoka.

MMKS Podhale Nowy Targ – Niedźwiadki Sanok 2:3 D (0:2, 0:0, 2:0; 0:1)
0:1 Mazur – Pisula (5:05)
0:2 Łyko – Szałajko (10:43)
1:2 J. Malasiński – Luberda (49:12 w osłabieniu)
2:2 Plewa – Kamieniecki (59:07 w przewadze)
2:3 Dulęba – Bar – Fus (63:54)

MMKS Podhale: Polak – Wikar, Szlembarski, J. Malasiński, Długopolski, Plewa -  Żurawski, Nykaza, Trzebunia, K. Malasiński,  Jarczyk – Sulka, Sarnik, Leja, Siuty, Worwa – Kamieniecki,  Sokół, Pudzisz, Luberda,  Danel.    Trener Jacek Szopiński.

Niedźwiadki: Myrdak – Najsarek, Koczera, Pisula, Radwański, Szałajko – Bar, Rocki, Piankrat, Stanko, Dulęba – Steczkowski, Orzechowski, Skopiński, Kopiec, Mazur – Starościak, Dusznik, Łyko, Fus, Żółkiewicz. Trener Krzysztof Ząbkiewicz.