Aktualności

30.10.2020 | Wyświetleń: 651

CLJ: Wyrównana gra, ale bramki po stronie rywali

W czwartek 29 października na nowotarskiej tafli został rozegrany mecz eliminacyjny MPJ, w którym zmierzyły się ze sobą "Szarotki" i gracze UKS Zagłębia Sosnowiec. Choć przeciwnik od początku był faworytem tego meczu, to gracze Podhala pokazali sporo dobrych akcji i zawziętości.

Przeciwnik faworytem był nie bez powodu. W szeregach Sosnowca grają zawodnicy ze wschodu oraz ograni graczy PHL. Mimo to na pierwszą bramkę w tym spotkaniu przyszło nam czekać ponad 20 minut. To właśnie wtedy dla rywali punktował Chabior.

W drugiej tercji w bramce naszych krążek wylądował jeszcze raz. Dokładnie w 32 minucie.

Do ostatniej części gry nasi przystąpili więc z wynikiem 0:2. Choć gra była wymagająca, a rywal skutecznie odpierał ataki, to nadzieja pozostawała. Na dwie minuty przed końcem pogrzebał ją jednak Vasiliy Yerassov, który dla swojej drużyny zdobył 3 bramkę. Okazała się ona ostatnią w tym meczu.

W sumie gracze Jacka Szopińskiego strzelali w tym meczu 18-krotnie. Jak podsumował trener po meczu "(...) nie mieliśmy dzisiaj szczęścia. Nic nie chciało wpadać. Jak się nie zdobywa gola, to trudno marzyć o korzystnym rezultacie" (wypowiedź dla sportowepodhale.pl).

MMKS Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
0:1 Chabior – Jerassow – Kozłow (20:47 w przewadze)
0:2 Blanik – Kozłow – Chabior (32:04 w przewadze)
0:3 Jerassow – Blanik – Opiłka (58:05)

MMKS Podhale: Klimowski – Szlembarski, Wikar, J. Malasiński, Kapica, Plewa – Nyzkaza, Żurawski, Jarczyk, K. Malasiński, Trzebunia – Sarniak, Sulka, Siuty, Długopolski, Leja -  Danel, Pudzisz, Sokół. Trener Jacek Szopiński.
Zagłębie: Kotuła (30:47 Romanauskas) – Kozłow, Opiłka, Chabior, Blanik, Jerassow – Nowak, Gawriłow, Kasprzyk, Baran, Susterovas – Zadęcki, Wilk, Mazur, Timodalski, Fabiańczyk, Trener Grzegorz Klich.