26.10.2020 | Wyświetleń: 816

JUNIOR MŁODSZY: Świetny występ naszych w eliminacjach OOM

Za zespołem Jacka Szopińskiego trzy dni potyczek i trzy dni sukcesów! Choć nie było łatwo to gracze MMKS Podhale Nowy Targ z eliminacji OOM w Sanoku wracają z 3 wygranymi na koncie i aż 27 zdobytymi bramkami!

W piątek, czyli w trakcie pierwszego dnia rozgrywek, "Szarotki" spotkały się na lodzie z drużyną Unii Oświęcim. Gra zaczęła się ekstremalnie szybko i już w 25 sekundzie Kacper Malasiński zdobył otwierająca bramkę. 5 minut później drugą zdobył Krzysztof Jarczyk. Unia na odpowiedź potrzebowała 5 minut, ale pierwsza tercja i tak należała do Podhala. Ostateczny wynik jaki przyniosła to 1:6. W kolejnych dwóch tercjach gra trochę się uspokoiła i padało mniej bramek. W drugiej tercji było 0:1, a w trzeciej 1:3. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:10.

"Poszło zgodnie z planem! W dniu dzisiejszym byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem i tak naprawdę powinniśmy wygrać dużo wyżej, ale skuteczność wymaga poprawy. Nie był to nasz najlepszy występ, jednak gra się tak, jak przeciwnik na to pozwala." - komentował na gorąco trener Szopiński.

Sobota to mecz z Cracovią. Zdecydowanie bardziej wyrównany, gdzie wymiana bramek była intensywniejsza, a wyniki w poszczególnych tercjach zbliżone. Po wymagających 3 tercjach Podhale zgromadziło 8 bramek. W czasie gry rywale odpowiedzieli 4 razy. A więc 8:4 (3:2, 2:1, 3:1).

"Zgodnie z przewidywaniami mecz z Cracovią okazał się o wiele trudniejszy niż wczorajszy. Wygraliśmy jednak pewnie, ale kosztowało nas to sporo sił. Już myślimy o meczu jutrzejszym. Przed nami mnóstwo pracy, cały czas pracujemy nad rozwojem zawodników, by podnosili swój poziom sportowy." - Jacek Szopiński

Ostatnim rywalem naszych w tych rozgrywkach był zespół Niedźwiadków Sanok. W tym meczu szarża Podhala została przerwana tylko raz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:7 dla "Szarotek"!

Wygraliśmy w niezłym stylu. Mięliśmy dużo dobrych momentów w grze, ale nie ustrzegliśmy się też prostych błędów. Bardzo dobrze byliśmy przygotowani do tego meczu, dlatego od początku dominowaliśmy na lodzie. W dalszym ciągu ciężko pracujemy nad rozwojem i postępem poszczególnych zawodników jak i drużyny jako całości." - skomentował zaraz po meczu trener Jacek Szopiński.