19.10.2020 | Wyświetleń: 775

CLJ/MHL: Nie udało się pokonać lidera tabeli

W niedzielę 18 października "Szarotki" MMKS Podhale Nowy Targ stanęły przed jednym z najtrudniejszych wyzwań w dotychczasowych rozgrywkach. Mowa o meczu z aktualnym numerem 1 w tabeli wyników, czyli zespołem KH Polonia Bytom.

Po 7 minutach ciszy w końcu padła bramka, a po kilku sekundach kolejna. Obie to zdobycze Bytomia, w składzie którego są gracze z doświadczeniem wyniesionym z ekstraligi. Mimo to zawodnicy MMKS Podhale Nowy Targ nie tracili serca i wiary w to, że mogą mieć znaczący wpływ na ostateczny wynik.

Niestety w drugiej tercji pełną inicjatywę przejęła Polonia i to właśnie ta część gry zadecydowała o końcowej porażce zespołu Szopińskiego. Rywale przystąpili wówczas do ostrego natarcia i zdobyli trzy bramki. Nie dali jednocześnie naszym możliwości na odpowiedź, przez co wynik zmienił się na 1:5.

Do trzeciej tercji zawodnicy MMKS Podhale Nowy Targ przystąpili maksymalnie zmotywowani i pokazali, że nawet w starciu z tak silnym rywalem potrafią być konkurencyjni. Po bramce Borowiaka z Polonii odpowiedział Filip Wielkiewicz. Gdy rywale ponownie chcieli przejąć inicjatywę i zdobyli bramkę, to na kilkadziesiąt sekund przed końcem syreny Jakub Trzebunia zdobył bramkę wyrównującą. Trzecia tercja zakończyła się więc wynikem 2:2:, co dało finalny rezultat 3:7.

(...) Dzisiaj było widać, że przeciwnik mocny fizycznie. Chłopy jak dęby i nie daliśmy rady. Za duże ubytki. Przy tym poziome 16 i 17-latkowie mają ciężko z seniorami. Chłopcy jednak walczyli na tyle na ile ich było stać i zebrali kolejne doświadczenie – skomentował trener Jacek Szopiński. (wypowiedź dla sportowepodhale.pl)

MMKS Podhale Nowy Targ –  Polonia Bytom 3:7 (1:2, 0:3, 2:2)
0:1 Palaczyk – Wcisło (7:10)
0:2 Bajon – Bodora (7:26)
1:2 Wielkiewicz – Żurawski (16:24 w przewadze)
1:3 Wąsiński – Bajon – Dybaś (21:58)
1:4 Pelaczyk – Bryk (24:06 w przewadze)
1:5 Wąsiński – Dybaś – Bajon (34:11)
1:6 Borowiak – Pelaczyk – Bryk (51:36 w przewadze)