Aktualności

ŻAK MŁODSZY: Turniej zakończony na trzecim miejscu!

Drużyna Żaka Młodszego MMKS Podhale Nowy Targ pod przewodnictwem trenera Grzegorze Brejty odnotowała bardzo aktywny weekend. Turniejowe rozgrywki w Łodzi przyniosły dwa dni intensywnych potyczek na lodzie. Rywalami "Szarotek" w trakcie tych potyczek były drużyny z Łodzi, Warszawy, Torunia, Gdańska i Jastrzębia Zdroju.

W trakcie swojego pierwszego meczu gracze Podhala zmierzyli się Jastrzębiem. W pierwszych minutach meczu prowadzenie objęli reprezentanci MMKS Podhale Nowy Targ i strzelili 3 bramki jedna po drugiej. Po tej szarży nastąpiło przebudzenie po stronie rywali, którzy zaczęli dyktować warunki gry. Druga tercja, to szczęście i dominacja po stronie przeciwników. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 9:4 dla Jastrzębia. Jak jednak podkreśla trener Brejta, dystans do tej drużynie zostaje skracany:

Miesiąc temu z tą samą drużyną przegraliśmy 12:2, więc można powiedzieć, że zmniejszamy dystans. Zwłaszcza, że na początku meczu prowadziliśmy przez jakiś czas 3:0.Drugi mecz dnia to spotkanie z Warszawą. Mecz zaczął się dobrze dla naszych i już po chwili mieliśmy 2:0, ale przeciwnik nie dał o sobie zapomnieć i nastąpiło wyrównanie. Gracze Podhala realizowali jednak konsekwentnie założony plan i napierali - zerwał się halny! Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9:5 dla Szarotek. 

DRUGI DZIEŃ TURNIEJU
W trakcie drugiego dnia turnieju nasi gracze mieli do rozegrania aż 3 mecze. W pierwszym z nich zmierzyli się z Łodzią. Bramka otwierająca na tablicy wyników należała do Szarotek, ale szybko nastąpiło wyrównanie i rywale zaczęli budować przewagę. Jednocześnie pogoń MMKS Podhale Nowy Targ nie ustępowała. I tak mieliśmy 4:2, a chwilę później już 6:5. Dystans malał, ale pod koniec meczu Łodzianie okazali się skuteczniejsi w celnych strzałach. Finalnie Łódź wygrała 10:5. 

Wynik duży i mecz przegraliśmy. Jednak podobnie jak we wczorajszym meczu, odnośnikiem jest poprzednie spotkanie z tym przeciwnikiem, które przegraliśmy miesiąc temu 15 : 4. - Grzegorz Brejta.


WYJAZD DO ŁODZI BYŁ TAKŻE OKAZJĄ DO ZMIERZENIA I PRZETESTOWANIA W BOJU NOWYCH KOSZULEK MECZOWYCH Następnie nasi zagrali z Sokołami Toruń. Tutaj drużyna Grzegorza Brejty wykazała się doskonale i od początku, krok po kroku zaczęła realizować najprostsze zagadnienia gry podaniami i na swoich pozycjach. Przyniosło to zamierzony skutek i rywal został rozgromiony. Wynik 14:2 robił wrażenie i jak warto podkreślić, stanowił on nowy rekord strzelonych bramek w 1 meczu tego turnieju, co zdeklasowało wynik Łodzi, która wygrała z Warszawą 12:6.Meczem kończącym rozgrywki w tym turnieju był dla Szarotek mecz z najsilniejszą drużyną turnieju - Gdańskiem. W tym spotkaniu wiele się działo i wynik długo pozostawał niewiadomą. 1:1, 2:2, 3:3 i nagle Gdańsk się rozstrzelał do 7:3 Nasi walczyli jednak do końca. 20 sekund przed końcem II tercji strzelili 4 bramkę.  I tak zakończył się mecz. Warto dodać, że to właśnie Podhale stawiło największy opór reprezentacji z Gdańska. 


SKŁAD
Kalata Karol 
Bocheński kamil
Cionżyński Filip
Marek Maciej
Zubek Szymon 
Węglarczyk Patryk 
Duda Eryk 
Walicki Bartek 
Danel Piotrek 
Jędrol Adrian 
Rzeczkowski Miłosz 
Jaszczyk Helenka  
Szlachtowski Mieszko
Wsół Gabriel

Knap Kuba - bramkarz

TRENER: Grzegorz Brejta


 

Powrót