12.10.2020 | Wyświetleń: 1165

ŻAK MŁODSZY: Turniej zakończony na trzecim miejscu!

Drużyna Żaka Młodszego MMKS Podhale Nowy Targ pod przewodnictwem trenera Grzegorze Brejty odnotowała bardzo aktywny weekend. Turniejowe rozgrywki w Łodzi przyniosły dwa dni intensywnych potyczek na lodzie. Rywalami "Szarotek" w trakcie tych potyczek były drużyny z Łodzi, Warszawy, Torunia, Gdańska i Jastrzębia Zdroju.

W trakcie swojego pierwszego meczu gracze Podhala zmierzyli się Jastrzębiem. W pierwszych minutach meczu prowadzenie objęli reprezentanci MMKS Podhale Nowy Targ i strzelili 3 bramki jedna po drugiej. Po tej szarży nastąpiło przebudzenie po stronie rywali, którzy zaczęli dyktować warunki gry. Druga tercja, to szczęście i dominacja po stronie przeciwników. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 9:4 dla Jastrzębia. Jak jednak podkreśla trener Brejta, dystans do tej drużynie zostaje skracany:

Miesiąc temu z tą samą drużyną przegraliśmy 12:2, więc można powiedzieć, że zmniejszamy dystans. Zwłaszcza, że na początku meczu prowadziliśmy przez jakiś czas 3:0.

Drugi mecz dnia to spotkanie z Warszawą. Mecz zaczął się dobrze dla naszych i już po chwili mieliśmy 2:0, ale przeciwnik nie dał o sobie zapomnieć i nastąpiło wyrównanie. Gracze Podhala realizowali jednak konsekwentnie założony plan i napierali - zerwał się halny! Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9:5 dla Szarotek.

DRUGI DZIEŃ TURNIEJU
W trakcie drugiego dnia turnieju nasi gracze mieli do rozegrania aż 3 mecze. W pierwszym z nich zmierzyli się z Łodzią. Bramka otwierająca na tablicy wyników należała do Szarotek, ale szybko nastąpiło wyrównanie i rywale zaczęli budować przewagę. Jednocześnie pogoń MMKS Podhale Nowy Targ nie ustępowała. I tak mieliśmy 4:2, a chwilę później już 6:5. Dystans malał, ale pod koniec meczu Łodzianie okazali się skuteczniejsi w celnych strzałach. Finalnie Łódź wygrała 10:5.

Wynik duży i mecz przegraliśmy. Jednak podobnie jak we wczorajszym meczu, odnośnikiem jest poprzednie spotkanie z tym przeciwnikiem, które przegraliśmy miesiąc temu 15 : 4. - Grzegorz Brejta.

WYJAZD DO ŁODZI BYŁ TAKŻE OKAZJĄ DO ZMIERZENIA I PRZETESTOWANIA W BOJU NOWYCH KOSZULEK MECZOWYCH

Następnie nasi zagrali z Sokołami Toruń. Tutaj drużyna Grzegorza Brejty wykazała się doskonale i od początku, krok po kroku zaczęła realizować najprostsze zagadnienia gry podaniami i na swoich pozycjach. Przyniosło to zamierzony skutek i rywal został rozgromiony. Wynik 14:2 robił wrażenie i jak warto podkreślić, stanowił on nowy rekord strzelonych bramek w 1 meczu tego turnieju, co zdeklasowało wynik Łodzi, która wygrała z Warszawą 12:6.

Meczem kończącym rozgrywki w tym turnieju był dla Szarotek mecz z najsilniejszą drużyną turnieju - Gdańskiem. W tym spotkaniu wiele się działo i wynik długo pozostawał niewiadomą. 1:1, 2:2, 3:3 i nagle Gdańsk się rozstrzelał do 7:3 Nasi walczyli jednak do końca. 20 sekund przed końcem II tercji strzelili 4 bramkę.  I tak zakończył się mecz. Warto dodać, że to właśnie Podhale stawiło największy opór reprezentacji z Gdańska.