05.10.2020 | Wyświetleń: 677

CLJ/MHL: Mecz trudny, ale zwycięski!

Po sobotniej porażce w Łodzi, gracze MMKS Podhale Nowy Targ udali się do Sosnowca na mecz z Zagłębiem. Szarotki zaliczyły tam trudną przeprawę, ale ostatecznie to gracze Podhala wyszli z niej zwycięsko!

Mecz na lodowisku w Sosnowcu rozpoczął się o godzinie 13:45. Pierwsza tercja regulaminowego czasu gry nie przyniosła ani jednej bramki. Wynik zaczął się zmieniać w tercji drugiej, kiedy dokładnie w 29 minucie celny strzał oddał reprezentant gospodarzy - Vasily Yerassov. Odpowiedzi ze strony Podhala doczekaliśmy się dokładnie po 50 sekundach. Filp Wielkiewicz doprowadził do wyrównywania.

Prawdziwe otwarcie worka z bramkami nastąpiło w tercji trzeciej. W przeciągu 10 minut punktowali Fabian Kapica, Filip Wielkiewicz i Kacper Kamieniecki. Dobra gra i korzystny wynik naszych doprowadził jednak do uśpienia czujności, którą wygorzał Patryk Jarosz z Zagłębia. W ciągu 7 minut niebezpiecznie odrobił on 2 bramki. Na szczęście koncentracja w szeregach Szarotek powróciła i drużyna Jacka Szopińskiego przerwała marsz Zagłębia do wyrównania. Mecz zakończył się wynikiem 3:4 (0:0, 1:1, 2:3).

Ciężki mecz, ale zwycięski. – komentował trener Jacek Szopiński. Wzmocnili nas Żurawski, Kamieniecki i Kapica, drużyna walczyła i ograła niepokonanego do tej pory lidera. Dalej czeka nas bardzo dużo pracy i nie popadamy w euforię. Ciągle pracujemy nad obranymi przez siebie celami. Najważniejsze, że wszyscy stale robią postępy i oby dalej tak solidnie podchodzili do pracy na treningach. Jeśli tak będzie to cierpliwość i systematyczność na pewno zostaną wynagrodzone.

Zagłębie Sosnowiec  - MMKS Podhale Nowy Targ 3:4 (0:0, 1:1, 2:3)
1:0 Jerassow – Onyszczenko (29:18)
1:1 Wielkiewicz - F. Kapica (30:08)
1:2 F. Kapica – Szlembarski  (40:27)
1:3 Wielkiewicz – F. Kapica – Kamieniecki (49:28 w podwójnej przewadze)
1:4 Kamieniecki  - Szlembarski – F. Kapica (50:36 w przewadze)
2:4 Jarosz – Piotrowski (51:56 w przewadze)
3:4 Jarosz – Chabior (58:01 w osłabieniu)

Zagłębie: Ramanauskas – Kafel, Salnikow, Rzekanowski, Pędraś, Kisiel – Kozłow, Mirek, Piotrowski, Chabior,  Jarosz – Nowak, Onyszczenko, Jerassow, Antropow, Susterovas – Zdębski, Gzik, Fabiańczyk, Baran, Mazur. Trener Marcin Kotuła.

MMKS Podhale: Klimowski – Wikar, Szlembarski, Wielkiewicz, F. Kapica, Worwa -  Żurawski, Nykaza, Trzebunia, Długopolski,  Jarczyk – Kamieniecki, Sarniak, J. Malasiński, Maciaszek, Plewa – Sulka, Danel, Leja, Pudzisz, Siuty.   Trener Jacek Szopiński.