04.10.2020 | Wyświetleń: 741

CLJ/MHL: Szopiński - konfrontacja z ekipą, która ma 12 Rosjan w składzie dała ogromny bagaż doświadczenia

Sobotnie spotkanie na lodowisku Bombonierka MOSiR Łódź przyniosła bardzo trudną batalię. Drużyna TME ŁKH Łódź z mocny zapleczem zawodników ze Wschodu, okazała się rywalem nie do przejścia. Mimo zapału jaki reprezentowali zawodnicy Podhala, mecz zakończył się dotkliwym wynikiem 8:2.

Pierwsza bramka autorstwa Ilya Trofimova wpadła do bramki "Szarotek" już w 42 sekundzie. To był wyraźny znak, że z tymi rywalami łatwo nie będzie. Zawodnicy Podhala jednak nie tracili wiary i z całych swoich sił napierali, co w 10 minucie dzięki Krystianowi Wikarowi przyniosło remisującą bramkę. Od jej zdobycia, w 6 minut dwukrotnie odpowiedzieli rywale. Ich passę przełamał Kuba Malasiński w 17 minucie. Na tym jednak Podhale zakończyło swoje punktowanie. Łodzianie czynili to natomiast od tego momentu 5-krotnie, co finalnie dało wynik 8:2 (3:2, 3:0, 2:0).

Mięliśmy ciężką przeprawę. Nie mogliśmy dzisiaj wystawić pełnego składu i tak Kapica, Kamieniecki potrzebni są w 1 drużynie, Żyrawski zawieszony, Kacper Malasiński, Słowakiewicz chorzy, więc oparliśmy drużynę na juniorach młodszych oraz kilku juniorach, a także Wielkiewiczu, który mógł pomóc chronić młodszych kolegów. Mięliśmy dużo dobrych momentów w grze, ale też popełniliśmy za dużo prostych błędów, które odbiły się na wyniku meczu. Naszym celem jest ogrywanie młodzieży i konsekwentnie go realizujemy. Myślę, że konfrontacja z ekipą, która ma 12 Rosjan w składzie dała ogromny bagaż doświadczenia naszym zawodnikom. Mam nadzieję, że  zaprocentuje to w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. - skomentował trener drużyny, Jacek Szopiński.

TME ŁKH: Piontek – Lewy, Kubiak, Stryżanok, Cyrenne, Kusideł – Witczak, Trofimow, Frołow, Nachajew, Matuszewski – Artsiom Senkewicz, Artur Senkewicz, Mikaliow, Kowalski, Biasarowicz – Kułak, Janiszewski, Cyran, Stopczyk, Maruha. Trener Jurij Ziankow.

MMKS Podhale: Bizub – Wikar, Szlembarski, J. Malasiński, Maciaszek, Plewa – Sulka, Nykaza, Trzebunia, Jarczyk – Siuty, Danel, Leja, Długopolski,   Worwa  -Sarniak, Wielkiewicz, Pudzisz.   Trener Jacek Szopiński.