03.10.2020 | Wyświetleń: 720

PLHK: Szarotki wygrywają w Katowicach

Dziewczyny MMKS Podhale Nowy Targ w końcu przełamały złą passę i na lodowisku w Janowie, wygrały dzisiaj z drużyną Kojotki Naprzód Janów. Mecz był wyrównany, gra zaciekła, ale ostatecznie zawodniczki Podhala wyszły z tego starcia zwycięsko.

Pierwsza tercja meczu przyniosła bezbramkowy remis. Gra w tym meczu zaczęła się na dobre od tercji drugiej. Pierwszą bramkę zdobyła Anna Leśnicka z MMKS Podhale Nowy Targ. Jej celny strzał rozbudził rywalki, które w ciągu 4 minut odpowiedziały. Szarotki nie zamierzały jednak i tej tercji zamknąć remisem i w 36 minucie padła bramka, która dała przewagę. Zdobyła ją obrończyni Maria Jarkiewicz

W tercji trzeciej w imieniu Janowa ponownie odpowiedziała Amelia Bula. W 44 minucie mieliśmy więc wynik 2:2. Na 5 minut przed końcem w drużynie Podhala nastąpiło mocne pobudzenie i ładną bramkę pod poprzeczkę zdobyła Szopińska. Wynik w 59 minucie przypieczętowała Agata Leśniowska. Dzięki jej trafieniu mecz zakończył się wynikiem 2:4 dla MMKS Podhale Nowy Targ.

Kojotki Naprzód Janów – MMKS Podhale Nowy Targ 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
0:1 Leśnicka – Podlipni (21:0:7)
1:1 Bula (25:00)
1:2 Jarkiewicz – Leśnicka – Podlipni (36:45)
2:2 Bula (44:36)
2:3 Szopińska –  Leśniowska - Mroszczak (55:38 w przewadze)
2:4 Leśniowska – Nosal (59:03)

Kojotki Naprzód: Cichy – Jaromin, Secemska, Bula, Szafarczyk, Figiel – Bulas, Wencel, Hachuła, Jankowska, Wesołek – Zagożdżon, Klimecka, Kasprzyk, Kobelis, Nawrat. Trener Paweł Kurek.

MMKS Podhale: Furtak – Nosal, Jarkiewicz, Wielkiewicz, Leśnicka, Podlipni – Grzybek, Czaja, Mroszczak, Leśniowska, Szopińska – Paprocka Maciaś, K. Gacek, Węgrzyniak, Firek, Szlachtowska – A. Gacek, Maciaszek, Zieja, Kowalczyk, Bukowska. Trenerzy: Zbigniew Podlipni i Gabriel Samolej.

Kolejny mecz nasze zawodniczki zagrają z KS Cracovią 1906 (24.10.2020).