Aktualności

27.09.2020 | Wyświetleń: 714

PLHK: Wygrać z tremą

Drugie rozgrywki ligowe PLHK tego sezonu, już za naszymi zawodniczkami. W sobotni wieczór 26 września, "Szarotki" przed własną publicznością zagrały z UKH Białe Jastrzębie. Pomimo wielu oddanych strzałów w stronę bramki rywali, tylko jeden z nich okazał się tym punktowanym. Przeciwniczki okazały się silniejsze i wygrały trzema bramkami.

Kolejne części gry przyniosły ponownie sporo niecelnych strzałów z naszej strony. W 35 sekundzie Weronika Szymura zdołała się ponadto przebić przez obronę Podhala i zmieniła wynik na 0:3.

Na celną odpowiedź "Szarotki" potrzebowały 12 minut. W 47 minucie bramkę dla MMKS Podhale Nowy Targ zdobyła Agata Leśniowska. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do drużyny gości. Na 1 min 33 sek. przed końcem Szymura znów zapunktowała. Mecz zakończył się wynikiem 1:4.

- Dziewczyny oddały chyba 60 strzałów i nic. Sytuacji miały bardzo dużo. Świetnie strzelają, ale na treningach. Podczas meczu zjada ich trema, są jak sparaliżowane pod bramką przeciwnika. Do gry nie mogę mieć pretensji, ale do skuteczności już tak. Za to popełniliśmy dwa kardynalne błędy w obronie i przeciwnik nie miał nad nami litości. Wykorzystał je. My tego nie potrafimy zrobić. Jeszcze przy stanie 3:1 były takie sytuacje, że można było odwrócić losy spotkania – skomentował trener Zbigniew Podlipni.

MMKS Podhale Nowy Targ - Białe Jastrzębie Zdrój 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
0:1 Świerczek (6:39)
0:2 Szymik (11:43)
0:3 Szymura – Szymik – Rduch (35:16 w przewadze)
1:3 Leśniowska – Szopińska (47: 20)
1:4 Szymura – Szymik (58:27)

Podhale: Furtak – Jarkiewicz, Nosal, Podlipni, Leśnicka, Wielkiewicz – Czaja, Grzybek, Mroszczak, Szopińska, Leśniowska – Maciaś, Zamarlik, Węgrzyniak, Firek, Bukowska – Gacek, Zieja, Szlachtowska, Czubiak. Trener Zbigniew Podlipni.

Białe Jastrzębie: Radomska – Rostalska, Postel, Szymura, Szymik, Rduch – Głąbica, Cywoniuk,  Marchewka, Kierc, Karbowiniczak – Świerczek, Krzyżaniak, Bodzioch. Trener Marek Kozyra.

Kolejny mecz odbędzie się w sobotę 3 października w Katowicach-Janowie.