21.09.2020 | Wyświetleń: 966

PLHK: Dziewczyny rozpoczęły zmagania w lidze

Kobieca reprezentacja MMKS Podhale Nowy Targ w minioną niedzielę w Krakowie rozpoczęła zmagania ligowe PLHK. Po wyrównanej walce z KS Cracovią mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla gospodarzy.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Przez pierwsze 15 minut utrzymywał się wynik 0:0. Po tym czasie rywalki przełamały obronę naszych i w przeciągu 4 minut zespół stracił dwie bramki. W 37 minucie za sprawą Zuzanny Ziei z Podhala wynik zmienił się na 2:1. Drogę "Szarotek" do wyrównania pokrzyżowały jednak w 41 minucie rywalki.

Dziewczyny MMKS Podhale Nowy Targ robiły co w ich mocy, by wyrównać. W 55 minucie punktowała Magdalena Mroszczak. Ostatnie minuty przyniosły jeszcze więcej emocji i grę na dwie piątki. Niestety mimo ogromnego zaangażowania dziewczyn, na odrobienie jeszcze jednej bramki zabrakło już czasu i mecz zakończył się wynikiem 3:2. (2:0, 0:1, 1:1)

Jestem zadowolony z pierwszego występu dziewcząt twierdzi trener Zbigniew Podlipni. Zabrakło w składzie doświadczonych zawodniczek, Leśnickiej i Pierwoły. Formacje były przemeblowane, a do tego jest sporo nowych dziewcząt, które dopiero wchodzą w ligowe szranki. W końcówce mieliśmy cztery wyśmienite sytuacje, by nie tylko doprowadzić do remisu, sale przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Świetnie spisywała się bramkarka gospodyń. Nie było dużo kar, czysty mecz.

KS Cracovia 1906 – MMKS Podhale Nowy Targ 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
1:0 Solorz – Hajduk (14:02)
2:0 Baran (18:30)
2:1 Zieja (36:44)
3:1 Hajduk – Solorz (41:36)
3:2 Mroszczak – Szopińska (55:20)

Cracovia: Bukała – Isztok, Mroczka, Olszewska, Niechwiej, Baran – Ziółkowska, E. Synowiec, Hajduk, Szeląg, Solorz – Smach, Szeliga, Barcik, Łabędź, Suchoń. Trener Stanisław Cieślak.

MMKS Podhale Nowy Targ: Furtak – Czaja, Grzybek, Mroszczak, Szopińska, Leśniowska – Jarkiewicz, Nosal, Podlipni, Kowalczyk, Bukowska – Paprocka Maciaś, Zamarlik, Firek, Węgrzyniak, Szlachtowska – Maciaszek, Rokicka, Zieja, K. Gacek, Czubiak. Trener Zbigniew Podlipni.

Kolejny mecz dziewczyny zagrają w już w najbliższą sobotę w Nowym Targu. Do spotkania dojdzie o godzinie 20:00, a rywalkami naszych będzie zespół z Jastrzębia Zdroju.