19.09.2020 | Wyświetleń: 749

JUNIOR MŁODSZY: Wygrana 1:9

​Turniej Juniora Młodszego o Mistrzostwo Polski - wystartował! Pierwszym meczem, jaki stoczyła nasza drużyna było spotkanie z Unią Oświęcim. Przyniosło ono wiele emocji, bójek, ale także doskonały wynik dla "Szarotek". Wygraliśmy przewagą 8 bramek!

W tym spotkaniu inicjatywę od samego początku przejęli gracze Podhala, którzy pierwszą bramkę zdobyli w 8 minucie. Od rozpoczęcia szarży punktowali oni jeszcze 8-krotnie, dając rywalom tylko jedną okazję na umieszczenia krążka w swojej bramce. Mecz zakończył się wynikiem 1:9 dla Podhala.

"Od początku zarysowała się nasza  duża przewaga. W pierwszej tercji oddaliśmy 27 strzałów, w drugiej daliśmy się sprowokować, bo Unia szukała zaczepek, by nas wybić z uderzenia. I to jej się udało, bo zdobyła kontaktowego gola. Szybko odpowiedzieliśmy i wszystko wróciło do normy. Niemniej byliśmy rozbici, bo pozostało mi 13 zawodników. W trzeciej tercji kontrolowaliśmy przedbieg wydarzeń na lodzie i punktowaliśmy rywala. Wynik odzwierciedla to co było na tafli, może i mniej, bo mieliśmy mnóstwo sytuacji, do pustej bramki, sam na sam.  Wszystkiego jednak  się nie strzeli. - skomentował mecz Jacek Szopiński, trener zespołu.

Unia Oświęcim – MMKS Podhale Nowy Targ  1:9 (0:2, 1:3, 0:4)

Unia: Kaczkowski – Dworzak, Siemasz, Kusak, Wilk, Klimczyk – Pencko, Maniak, Bratek, Płonka, I. Baida – Szoferowskij, Czepalskij, Niewadomski, Zygmunt, Wróbel – D. Baida. Trener Adam Żogała.

MMKS Podhale: Klimowski – Sarniak, Szlembarski, K. Malasiński, Trzebunia, Jarczyk – Sulka, Nykaza, Worwa, Długopolski, Leja – Słowakiewicz, Bury, Luberda, Pudzisz, Sokół. Trener Jacek Szopiński.

Dzisiaj o 14:00 mecz z Sanokiem. Powodzenia!