Aktualności

Jacek Szopiński dołączył do MMKS Podhale Nowy Targ

Z przyjemnością informujemy, że na pokład MMKS Podhale Nowy Targ dołączył Jacek Szopiński - Nowotarżanin, reprezentant Polski w 109 spotkaniach, olimpijczyk z Calgary 1988, uczestnik 8 Turniejów Mistrzostw Świata, ceniony i niebojący się wyzwań trener, który w klubie obejmie stanowisko Dyrektora Sportowego. Ponadto poprowadzi treningi z młodzieżą MMKS Podhale Nowy Targ.

Jacek Szopiński urodził się 5 stycznia 1964 roku w Nowym Targu, który zaszczepił w nim miłość do hokeja. W trakcie swojej sportowej kariery (napastnik), która trwała od roku 1982-2001, w aż trzech okresach jej trwania był związany z Podhalem Nowy Targ. W pierwszym z nich, czyli od do roku 1991 wraz z klubem zdobył Mistrzostwo Polski (sezon 1986/1987). W tym okresie Z "Szarotką" na piersi wywalczył także dwukrotnie wicemistrzostwo kraju i czterokrotnie brązowy medal. 

W trakcie kariery sportowej swoje doświadczenie zdobywał także na lodowiskach we Francji, gdzie grał w klubie HC Morzine Avoriaz (Ekstraklasa francuska). Następnie ponownie powrócił do Nowego Targu, z którym trzykrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski. W latach 1996-1997 grał dla GKS Katowice, a swoją karierę zakończył w Nowym Targu. W ostatnich latach aktywności sportowej wraz z klubem dwukrotnie zdobywał wicemistrzostwo Polski oraz brązowy medal. 

W trakcie rywalizacji na polskich lodowiskach ekstraklasy, rozegrał łącznie 619 meczów i zdobył w ich trakcie 230 bramek.

Jacek Szopiński ze względu na swoją wysoką skuteczność, był także cenionym reprezentantem kraju. W składzie reprezentacji rozegrał 109 spotkań, z którą to walczył także na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Calggary w roku 1988. 

Po zakończonej karierze sportowej zajął się karierą szkoleniową. Zaczynał z młodzieżą Podhala Nowy Targ. Z każdą z kategorii wiekowych udało mu się zdobyć Mistrzostwo Polski. Został zapamiętany jako trener o bardzo pogodnym usposobieniu, lecz wymagający. 

W roku 2009 jego podejście do młodzieży zostało szczególnie docenione. Otrzymał bowiem nagrodę dla najlepszego trenera wychowawcy młodzieży w Małopolsce w plebiscycie organizowanym przez dziennik Polska Gazeta Krakowska.

Po latach spędzonych z młodzieżą z Nowego Targu, swoją karierę szkoleniową kontynuował jako asystent reprezentacji Polski U-18, trener główny Podhala Nowy Targ, Orlik Opole, Naprzód Janów. Był także selekcjonerem Reprezentacji Polski w latach 2018-2019.

JACEK SZOPIŃSKI W MMKS PODHALE NOWY TARG 
Przed Jackiem kolejny rozdział w jego karierze szkoleniowej. W sezonie 2020/2021 w szeregach naszego klubu Jacek Szopiński będzie pełnił rolę dyrektora sportowego. Ponadto poprowadzi treningi z młodzieżą MMKS Podhale Nowy Targ. Grupa, której stanie się głównym trenerem zostanie określona wkrótce. 

Jacku - witaj na pokładzie!

fot. sportowepodhale.pl 

 

Powrót