Aktualności

Nie 2600 zł miesięcznie, a 4363 zł. Tyle mógł zarobić Trener Sroka

W nawiązaniu do publikacji Rafał Sroka odchodzi z MMKS Podhale Nowy Targ - Nasze drogi nigdy się nie zejdą, który ukazał się na portalu podhaleregion.pl, zarząd MMKS Podhale Nowy Targ chciałby odnieść się do wypowiedzi Rafała Sroki zawartej w tym wpisie wskazując, że nie jest prawdą, iż MMKS Podhale Nowy Targ w sezonie 2020-2021 zaproponował trenerowi Rafałowi Sroce wynagrodzenie w wysokości 2 600,00 złotych miesięcznie.

Decyzją podjętą przez cały Zarząd MMKS Podhale Nowy Targ zaproponowaliśmy trenerowi Rafałowi Sroce:

na sezon 2020/2021 wynagrodzenie w wysokości 4 500,00 złotych brutto za prowadzenie 1 grupy: Żak Młodszy oraz 579,00 złotych brutto za 5 dodatkowych treningów z inną grup np. Nabór, PLHK. Umowa miała zostać podpisana na okres 1.08.2020 do 25.04.2021 r. tj. 9 miesięcy.
 
- 3 863,00 złotych netto (tzw. na rękę) za prowadzenie grupy żak młodszy oraz dodatkowe 500,00 złotych netto za 5 dodatkowych treningów, co daje kwotę 4 363,00 złotych miesięcznie na rękę.

 W sezonie 2019/2020 Trener Sroka zarabiał 5 023,61 złotych brutto, co dawało 4 000,00 zł netto (tzw. na rękę) oraz z umową związane były dodatkowe profity dla Trenera, które dla Klubu były dodatkowym kosztem. 


W zakres obowiązków trenera w sezonie 2019/2020 wchodziło prowadzenie grupy Żak Starszy oraz dodatkowe 14-16 treningów miesięcznie z grupą Nabór.

Prezes Klubu nie powinien podpisać dłuższego kontraktu niż do końca swojej kadencji, czyli do dnia 26.04.2021 (co daje 9 miesięcy) i zobowiązać nowo wybranych następców do zakontraktowanej kwoty, bo nie byłoby to fair. Kadencja wybranego w 2017 r. Zarządu kończy się właśnie z dniem 25.04.2021 r. 

Postawa trenera i rozpowszechnianie przez niego nieprawdziwych informacji są trudne do zaakceptowania, mając na uwadze jego wieloletnią, owocną współpracę z MMKS Podhale Nowy Targ. 

Podkreślmy, że przez ostatnie trzy lata Trener otrzymywał wynagrodzenie przez okres letni (pomniejszone o ustaloną i zaakceptowaną przez Trenera Srokę kwotę). Okres ten to czas, gdy treningów było niewiele lub wcale oraz nie było przy tym też wyjazdów tj. maj 2019 - lipiec 2019. Szybko zostało też zapomniane, że za kadencji poprzedników Pan Trener zarabiał mniejsze kwoty i zostały one od 2017 roku podwyższone. 

Nie mamy pojęcia, dlaczego z wyliczeń Rafała Sroki zrodziła się kwota 2 600,00 złotych oraz 7,5 miesiąca, skoro daty i kwoty wskazują na coś zupełnie innego. 

Trzeba mieć jaja (cytat), ale też kręgosłup moralny, żeby powiedzieć prawdę. Jako klub zostaliśmy bez trenera w tak ciężkim dla nas wszystkich czasie, bo w wyniku spowolnienia gospodarki każdy patrzy przez pryzmat pieniędzy. Tego samego dnia, gdy otrzymaliśmy odmowę od Trenera Sroki tj. 26.06.2020, Trener stawił się już na treningu w Sparcie, gdzie wcześniej miał odmienne zdanie na temat tej jednostki… 

Lojalność i dzieci w MMKS Podhale Nowy Targ nie zostały tutaj w ogóle wzięte pod uwagę, choć Klub ze swojej strony zrobił wszystko, co mógł.

Chcieliśmy bowiem zatrzymać Trenera Srokę w Klubie, oferując mu podwyżkę względem zeszłorocznych płac, przy jednoczesnym zmniejszeniu zakresu jego obowiązków. Oferta przedstawiona przez Klub nie spełniała jednak wymagań Trenera. Niestety MMKS Podhale Nowy Targ nie było stać na to, by spełnić oczekiwania trenera. Uznaliśmy, że byłoby to nie w porządku wobec rodziców dlatego, bo być może wiązałoby się to z koniecznością podniesienia wysokości składki, a także wobec innych trenerów naszego Klubu. Stąd została podjęta decyzja o zakończeniu współpracy, która jak się okazało została po raz kolejny potraktowana przez lokalne media jako wyborny materiał na wywołanie negatywnego szumu wokół nowotarskiego klubu.

Chcielibyśmy jednocześnie podkreślić, że zarobki jakie są proponowane w młodzieżowym hokeju w Nowym Targu, są jednymi z najwyższych w Polsce.

Bardzo rozczarowuje również fakt, że po tylu latach współpracy i złożeniu Trenerowi szczerego podziękowania za jego dotychczasową pracę na łamach strony Klubu www.mmks.sportowepodhale.pl, zostało to odebrane za fałszywe. Świadczy to tylko o nastawieniu Trenera Sroki, który niestety nie potrafił przyjąć niespełnienia jego oczekiwań i zakończenia współpracy - z godnością. 


DO REDAKTORA MACIEJA ZUBKA

Panie Redaktorze, 

Trener Sroka od sezonu 2019/2020 nie jest głównym trenerem Naboru.  Na ten sezon tj. 2020/2021 została przedstawiona propozycja objęcia treningami grupy Żak Młodszy oraz uczestniczenia w treningach dodatkowych. 

Po raz kolejny przedstawił Pan tekst, w którym z góry narzuca Pan czytelnikowi zdanie poprzez bazowanie na niekompletnych / nierzetelnych / niepotwierdzonych informacjach. Zawierzył Pan słowom Rafała Sroki i bez choćby próby zweryfikowania tych informacji po drugiej stronie, stworzył Pan materiał przedstawiający obraz rzeczywistości, który mija się z prawdą. Dlaczego nie zwrócił się Pan do nas z prośbą o przedstawienie naszego stanowiska? Dlaczego Klub MMKS Podhale Nowy Targ zmuszony jest do odpowiadania jedynie na materiały już opublikowane, a nigdy nie jest pytany o dany temat w trakcie tworzenia publikacji? 

Już w piśmie skierowanym do Pana w dniu 22 maja 2020 r. nasz prawnik zwrócił uwagę na kwestię zbierania i prezentowania materiału prasowego. Przypomnijmy więc:

  
Na samym końcu chcielibyśmy serdecznie podziękować tym osobom, które zanim wydały wyrok na Klubie MMKS Podhale Nowy Targ i jego Zarządzie, pofatygowały się i poprosiły o wyjaśnienie sprawy. Jak to powiedział Trener Sroka, warto pamiętaż, że - każdy kij ma dwa końce.

 

Powrót