Aktualności

Otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 5.000 zł! Przed nami zakup nowego sprzętu.

W dniu wczorajszym tj. 12 maja 2020 naszemu koledze Tomaszowi, który opiekuje się w klubie MMKS Podhale Nowy Targ sprzętem dla Naboru, zostały przekazana środki finansowe w kwocie 5 000 zł. Darowizna ta pomoże doposażyć dzieci z MMKS Podhale Nowy Targ w nową partię sprzętu hokejowego. Darczyńca poprosił o anonimowość i jak sam to określił, „to wsparcie od Świętego Mikołaja”.

Jest to niesamowicie miły gest, szczególnie teraz w dobie trudnych czasów, kiedy wiele firm boryka się z problemami gospodarczymi. Po przeanalizowaniu naszych potrzeb, fundusze pozyskane od anonimowego sponsora, zostaną przekazane m.in. na zakup sprzętu dla bramkarzy. 

Jak mówi odpowiedzialny za wypożyczalnię sprzętu w MMKS Podhale Nowy Targ Tomasz Węglarczyk, który przeanalizował aktualne potrzeby Klubu: „Pozyskane pieniądze wykorzystamy na rozbudowę naszego asortymentu dedykowanego bramkarzom. W ostatnim czasie skupialiśmy się na budowaniu solidnego zaplecza dla graczy i teraz pora na bramkarzy. To w tym obszarze dostrzegamy obecnie największą potrzebą. Sprzęt dla klubu zostanie zakupiony dopiero we wrześniu, gdy ruszy nowy sezon hokejowy.”

Jako Klub wyrażamy ogromną radość i wdzięczność Darczyńcy, który „Szarotkom” kibicuje od lat i jest stałym bywalcem na meczach Ekstraklasy. Pomimo, że sam nie ma dzieci w szeregach MMKS Podhale Nowy Targ, podkreślał wyraźnie potrzebę wspierania narybku nowotarskiego hokeja i wyrażał pełne zaufanie do osób, które poświęcają czas i energię na budowanie przyszłości „Szarotek”. Jednocześnie wierzy, że te środki pomogą najmłodszym zakochać się i rozwijać w tej dyscyplinie sportu.
Poza środkami finansowymi od Darczyńcy, klub MMKS Podhale Nowy Targ został również obdarzony dużym kredytem zaufania. To szalenie miłe, gdy znajdują się ludzie, którzy sami od siebie chcą przekazać środki na rozwój hokeja i wierzą, że ich pomoc pomoże przyciągnąć nowych, małych zawodników. 

Tak więc jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy! Po takich niespodziewanych gestach, zaufaniu i dobrych słowach w każdym nas budzi się jeszcze intensywniejsza chęć do działania! 

Jednocześnie mamy nadzieję, że do września nasz „Święty Mikołaj” da się przekonać i zdecyduje się na osobiste przekazanie nowego sprzętu naszym zawodników!

INFORMACJA:
Korzystając z okazji, Klub MMKS Podhale Nowy Targ informuje rodziców zawodników, którzy wypożyczyli sprzęt hokejowy z naszego Klubu od kolegi Tomasza Węglarczyka, że zbiórka wypożyczonego sprzętu będzie wyznaczona zaraz po „poluzowaniu” obostrzeń związanych epidemią COVID-19. Informacja o tym fakcie pojawi się na naszej stronie internetowej.

 

Powrót