Aktualności

Jest światełko w tunelu!

Dnia 8 maja przedstawiciele MMKS Podhale Nowy Targ wzięli udział w zebraniu Komisji Sportu. Jednym z istotniejszych dla naszego Klubu tematów, jakie zostały tam poruszone, był temat zamrożenia lodu w Miejskiej Hali Lodowej. Jak informowaliśmy wcześniej, istnieje ryzyko, że tafla lodowa powstanie dopiero we wrześniu. Jest jednak światełko w tunelu.

Perspektywa zamrożeni lodu dopiero we wrześniu nie jest zbyt pocieszająca, jednak jak argumentują przedstawiciele MCSiR wiąże się to z cięciami ze względu na pandemię COVID-19. Jest to dla nas zrozumiałe. Koszt utrzymania lodu w sierpniu to ponad 75,000 zł. 

Po rozmowach otrzymaliśmy jednak deklarację, że przedstawiciele MCSiR zrobią wszystko, co w ich mocy, aby lód był jak najszybciej, za co dziękujemy. Na chwilę obecną trudno o 100% gwarancję ze względu na fakt, że niestety sytuacja spowodowana pandemią koronawirusa jest wciąż bardzo dynamiczna. Do sierpnia wiele może się zmienić zarówno na plus, jak i na minus. 

Pozostajemy dobrej myśli i mocno wierzymy w to, że do sierpnia sytuacja w kraju ulegnie poprawie, a więc, że i lód w MCSiR powstanie w sierpniu.

 

Powrót