Aktualności

PARTNERZY MMKS PODHALE NOWY TARG: MPEC NOWY TARG

Dzisiaj czwartek, a więc pora na kolejną prezentację z cyklu Partnerzy MMKS Podhale Nowy Targ, w którym przedstawiamy przedsiębiorstwa wspierające nas w minionym sezonie 2019/2020. Przed Wami… MPEC Nowy Targ, czyli Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej!

MPEC Nowy Targ zajmuje się wytwarzaniem i dostarczaniem energii cieplnej do nowotarskich domów i mieszkań, czy też lokali użytkowych, których w sumie liczba przekracza 2,500! Ciepło ciepłu jednak nierówne. Może być ekologiczne lub wręcz odwrotnie. MPEC Nowy Targ przykłada ogromną wagę do tego, by wytwarzana przez nich energia nie tylko ułatwiała życie mieszkańcom naszego miasta, ale była przy tym właśnie ekologiczna. Sposób pozyskiwania ciepła przez MPEC zarówno w kotłowni zlokalizowanej na południu miasta, jak i dzięki kotłowni gazowej, należy do jednych z najbezpieczniejszych, najwygodniejszych i EKO, a to m.in. dzięki zastosowaniu zaawansowanych filtrów oraz efektywnym spalaniu (czytaj więcej na ten temat tutaj). Jest to przy tym sposób także ekonomiczny. MPEC Nowy Targ idzie jednak z duchem czasu i intensywnie inwestuje w rozwój energii odnawialnej. Stąd przedsiębiorstwo prowadzi liczne modernizacje swojej sieci ciepłowniczej w celu poprawy efektywności dystrybucji ciepła oraz docelowego wykorzystania energii GEOTERMALNEJ. Ponadto w planach spółka ma także m.in. budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 430 kW. Wszystko to przyczyni się do jeszcze mniejszej emisji w Nowym Targu, a więc czystszego powierza!

Poza pasją do energii i dzieleniem się energią cieplną z mieszkańcami naszego miasta, MPEC Nowy Targ nie jest obojętny na nowotarski hokej. W sezonie 2019/2020 przedsiębiorstwo aktywnie wspierało hokejowy narybek, czyli drużyny MMKS Podhale Nowy Targ. Za to wsparcie - DZIĘKUJEMY!

A na koniec zapraszamy do obejrzenia klipu video, jeszcze lepiej prezentującego MPEC Nowy Targ. BĄDŹ NA BIEŻĄCO  

Powrót