Aktualności

PARTNERZY MMKS PODHALE NOWY TARG: KOTELNICA BIAŁCZAŃSKA

Kontynuując nasz cykl Partnerzy MMKS Podhale Nowy Targ, w którym prezentujemy partnerów, którzy wspierali nas w sezonie 2019/2020, chcielibyśmy dzisiaj przedstawić Wam lepiej topowy kompleks narciarski na Podhalu, czyli... oczywiście Kotelnicę Białczańską!

Kotelnica Białczańska to największa stacja narciarska zlokalizowana na Podhalu z doskonałymi trasami dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Ma ona do zaoferowania aż 14 kilometrów tras, w tym stoki o łagodnym nachyleniu, stoki pozwalające na zdecydowanie dynamiczniejszą jazdę, a także trasy z homologacją Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.Poza trasami zjazdowymi ośrodek ma także do zaoferowania kilkanaście kilometrów tras dla miłośników narciarstwa biegowego. Miejsce do szlifowania swoich umiejętności znajdą także fani freestyleu, którzy mogą rozwijać skrzydła w jednym z największych w kraju snow parków. A wszystko to u podnóża majestatycznych Tatr. Na miejscu funkcjonuje oczywiście wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego. Dopełnieniem zimowych atrakcji w Kotelnicy Białczańskiej, są oczywiście lokale gastronomiczne oferujące krzepiące jadło. Wśród nich znajdziecie m.in. góralską karczmę widokową na szczycie Kotelnicy, która dostarcza niezapomnianych wrażeń nie tylko smakowych, ale i estetycznych. Położona jest ona na wysokości 917m n.p.m. a z jej tarasu podziwiać można panoramę niemal całych Tatr, Gorców i Pienin.NIE TYLKO ZIMA
Jeśli ktoś myśli, że w Kotelnicy Białczańskiej można rozerwać się jedynie w zimie, to jest w wielkim błędzie. Ośrodek oferuje moc atrakcji także w sezonie letnim, gdzie inicjatywę w znacznej mierze przejmują jednoślady. Na zboczach ośrodka Kotelnica znajduje się trasa downhillowa KOŁSTER, o zróżnicowanej charakterystyce. Nie brakuje na niej szybkich sekcji, a także profilowanych zakrętów i ramp oraz typowych dla DH mostków typu north shore.Miłośnicy mniej ekstremalnego kolarstwa górskiego mogą natomiast udać się na wycieczkę rowerową. Swoją wyprawę mogą rozpocząć ze szczytu Kotelnicy, gdzie wraz z rowerem dostać się można koleją numer I. Z tego miejsca jedna z tras prowadzi w stronę Bukowiny Tatrzańskiej i dalej na Słowację a inna w kierunku Dębna i Jeziora Czorsztyńskiego. Dopełnieniem dwukołowych atrakcji jest wypożyczalnia Monsterrollerów. Są to terenowe hulajnogi, które zapewniają moc adrenaliny.Słowa, słowa, słowa. Zobaczcie więc teraz więcej zdjęć prezentujących to, co oferuje Kotelnica Białczańska, a gdy tylko będziecie w okolicy, to... nie bójcie się spróbować wszystkiego! 

Z naszej strony, chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować władzom Kotelnicy Białczańskiej, za udzielone w sezonie 2019/2020 wsparcie dla naszego klubu MMKS Podhale Nowy Targ. Wasza pomoc materialna okazała się nieoceniona i pomogła zrealizować wiele celów minionego sezonu. Dziękujemy!

POZNAJ KOTELNICĘ BIAŁCZAŃSKĄ


 

Powrót