02.03.2020 | Wyświetleń: 974

ŻAK STARSZY: 2 wyjazdy, 2 wygrane!

Za naszymi Żakami Starszymi intensywny piątek i sobota. Zespół "Szarotek" w trakcie tych 2 dni zaliczył wyjazdy na mecze ligowe - do Krakowa i Oświęcimia. Podhale z obu potyczek wyszło zwycięsko i to w najlepszym stylu!

W meczu z MKS Cracovią Kraków "Szarotki" zaczęły punktować już w 3 minucie. Worek z bramkami otworzył Dawid Łojas. Podopieczni Rafała Sroki w pierwszej tercji po prostu tryskali energią i wykazywali się ogromną skutecznością. Chwilę później po Łojasie do akcji wkroczył Patryk Zubek, który podniósł wynik na 2:0. Grając w przewadze w 5 minucie Cracovia odpowiedziała celnym strzałem. Jak się okazało był to pierwszy i ostatni strzał drużyny z Krakowa w tym meczu. Na tym jednak pierwsza tercja się nie zakończyła. Do puli punktów swoje bramki dołożyli Marcin Sroka, ponownie Patryk Zubek i Daniel Bryniarski. 1:5 dla Podhala nastrajało naszą drużynę pozytywnie przed kolejnymi etapami gry.

A w tych "Szarotki" niezmiennie napierały. W drugiej tercji zdobyły 4 bramki, a w trzeciej 3. Mecz zakończył się świetnym wynikiem 1:12

Damian Fryźlewicz x1

Następnego dnia, czyli w sobotę 28 lutego nasi zawodnicy udali się do Oświęcimia, by tam stoczyć bój z UKH Unią Oświęcim. Mecz przyniósł wiele emocji i zwrotów akcji. Punktować rozpoczęli rywale i to już w 2 minucie.  Wynik 1:0 dla rywali utrzymywał się przez kolejne 7 minut. Ten stan rzeczy przełamał Dawid Łojas. Kolejne 9 minut gry mieliśmy remis a pod koniec pierwszej tercji nastąpiła szybka wymiana strzałów i wynik zmienił się na 2:2.

W drugiej tercji "Szarotki" napierały z całych sił, co finalnie przyniosło podwyższenie wyniku aż o 5 bramek! Rywale zdołali odpowiedzieć tylko raz.

Tercja trzecia przebiegła z kolei bezbramkowo. Mecz zakończył się wynikiem 3:7 dla MMKS Podhale Nowy Targ.

Dawid Łojas x3
Marcin Sroka x1
Konrad Kaleta x1

Za "Szarotkami" więc bardzo wymagający, ale i pomyślny weekend. W tabeli Żaka Starszego MOZHL po dotychczasowych rozgrywkach nasz zespół plasuje się na 3 miejscu.