Aktualności

LIGA KARPACKA: Trzecia runda w Dywizji Orłów za nami

Za nami pełen emocji weekend z dokładnie 21 rozegranymi meczami na tafli Miejskiej Hali Lodowej w ramach 3 rundy Ligi Karpackiej (Dywizja Orłów, Grupa Niebieska). "Szarotki" do walki stawały sześciokrotnie. I choć nie było łatwo, to nasi w walkę z silniejszymi rywalami włożyli ogrom serca. Bilans zmagań to 5 przegranych i jedno zwycięstwo.

Turniej, którego gospodarzem był Nowy Targ, otwarło piątkowe spotkanie HK Halycké Levy Novojavorivsk z MMKS Podhale Nowy Targ. W meczu od początku dominację przejęli rywale, którzy skutecznie uniemożliwiali "Szarotkom" oddanie celnego strzału w światło bramki. Sami z kolei w przeciągu trzech tercji ośmiokrotnie pokonali bramkarza Podhala. Mecz zakończył się wynikiem 8:1. Tego dnia Podhale miało jeszcze do rozegrania jeden mecz. Tym razem rywalami naszych był węgierski zespół DVTK Jegesmedvék Miskolc. Niestety Węgrzy ustawili mecz według swoich reguł, co poskutkowało wynikiem 0:5. 

KirályPingvinek - to trzeci rywal Nowotarżan w minionym turnieju. Mecz zdecydowanie należał do wyrównanych. "Szarotki" zagrały płynnie i oddały dwa celne strzały. Niestety bramkę dającą zwycięstwo zarezerwowały dla siebie Pingwinki, które umieszczały krążek w bramce "Szarotek" trzykrotnie. Mecz zakończył się wynikiem 3:2. Drugi mecz dnia, czyli starcie z „Baltu Ainiai“ Kaunas  przyniósł z kolei wynik 3:5 dla rywali. 

Mimo porażek "Szarotki" nie straciły ducha walki i zahartowane w boju, do niedzielnych zmagań przystąpiły maksymalnie zmotywowane. Ich piątym meczem w turnieju miał być mecz z zespołem SK CSKA Sofia. W jego trakcie zawodnicy MMKS Podhale Nowy Targ pokazali świetną grę i zwyciężyli 5:2. 

Podczas meczem zamykającego turniej mogliśmy natomiast zobaczyć zmagania Podhala z MŠKM TREBIŠOV. W ich trakcie wyraźnie dało się już we znaki zmęczenie "Szarotkom", które finalnie zakończyły z wynikiem 4:1.

WYNIKI WSZYSTKICH SPOKTAŃ TURNIEJU:
HK Halycké Levy Novojavorivsk - MMKS Podhale Nowy Targ     8:1
SK CSKA Sofia - „Baltu Ainiai“ Kaunas     0:20
KirályPingvinek - MŠKM TREBIŠOV     2:1 ps
MMKS Podhale Nowy Targ - DVTK Jegesmedvék Miskolc     0:5
„Baltu Ainiai“ Kaunas - HK Halycké Levy Novojavorivsk     1:5
MŠKM TREBIŠOV - SK CSKA Sofia     2:1
DVTK Jegesmedvék Miskolc - KirályPingvinek     8:0

MŠKM TREBIŠOV - DVTK Jegesmedvék Miskolc     0:2
SK CSKA Sofia - HK Halycké Levy Novojavorivsk     0:15
KirályPingvinek - MMKS Podhale Nowy Targ     3:2
„Baltu Ainiai“ Kaunas - MŠKM TREBIŠOV     7:1
DVTK Jegesmedvék Miskolc - SK CSKA Sofia     10:1
HK Halycké Levy Novojavorivsk - KirályPingvinek     2:1
MMKS Podhale Nowy Targ - „Baltu Ainiai“ Kaunas     3:5

SK CSKA Sofia - KirályPingvinek     2:4
„Baltu Ainiai“ Kaunas - DVTK Jegesmedvék Miskolc     4:1
HK Halycké Levy Novojavorivsk - MŠKM TREBIŠOV     7:2
MMKS Podhale Nowy Targ - SK CSKA Sofia     5:2
KirályPingvinek - „Baltu Ainiai“ Kaunas     2:1 ps
DVTK Jegesmedvék Miskolc - HK Halycké Levy Novojavorivsk     0:7
MŠKM TREBIŠOV - MMKS Podhale Nowy Targ     4:1

 

Powrót