11.02.2020 | Wyświetleń: 1313

ŻAK MŁODSZY: Doskonały występ naszych na Turnieju w Popradzie

W niedzielę 9 lutego nasi zawodnicy kategorii Żak Młodszy wzięli udział w turniejowych zmaganiach w słowackim Popradzie. W turnieju poza "Szarotkami" stawiły się zespoły z Popradu, Bańskiej Bystrzycy i Martina. Po rozegraniu 3 spotkań nasza drużyna została sklasyfikowana na wysokim, drugim miejscu!

Pierwszy mecz, czyli spotkanie z drużyną HK Poprad przyniósł serię bramek w wykonaniu zawodników MMKS Podhale Nowy Targ. Dobra gra naszych pozwoliła im odnieść sukces i zainkasować komplet 5 punktów. Wynik spotkania to 7:3 (4:2, 2:1, 1:0).

Twardym przeciwnikiem okazali się zawodnicy drużyny reprezentującej Martin. Już od pierwszych minut przejęli oni inicjatywę w spotkaniu i dosłownie nie dopuszczali "Szarotek" do swojej bramki. Tercja pierwsza zakończyła się wynikiem 1:6, druga 0:4, natomiast trzecia 0:1. To było trudne spotkanie, ale nie przekreśliło ono jeszcze szans na zajęcie przez zawodników Podhala dobrej pozycji w turnieju.

Wieńczące nasze zmagania w rozgrywkach spotkanie z chłopakami z Bańskiej Bystrzycy, to po raz drugi tego dnia dominacja "Szarotek" na lodzie. Nasi zawodnicy rozegrali ten mecz po swojemu, wykazując się sprytem i wysoką celnością. Po pierwszej tercji wypracowali oni przewagę 6:0. Druga tercja to kolejne 3 bramki dla Podhala, a trzecia to jeden celny strzał. Mecz zakończył się wynikiem 10:0.

Po zsumowaniu wyników, pula zgromadzonych przez nasz klub punktów, pozwoliła nam na zajęcie drugiego miejsca w turnieju. Dobra robota "Szarotki"!