Aktualności

LIGA KARPACKA U14: Moc emocji i walka do samego końca o awans

Za nami naprawdę wymagające i pełne emocji 3 dni, w trakcie których nasi Żacy Starsi walczyli w Turnieju Ligi Karpackiej. Gospodarzem kolejnego w sezonie turnieju było Jastrzębie Zdrój. Nasi zawodnicy podsumowali turniej 3 zwycięstwami i 3 przegranymi. Liczba "3" na długo zostanie zapamiętana przez "Szarotki", bo finalnie taka wartość punktów dzieliła je od wejścia do kolejnej fazy turnieju, czyli do grupy mocniejszej.

Pierwszy dzień rywalizacji rozpoczął się dla zespołu Podhala bardzo dobrze. "Szarotki" rozegrały dwa mecze i nie dały podczas obu spotkań szans rywalom! W trakcie pierwszego meczu nasi spotkali się z zespołem Olimpia Ploeszti (Rumunia), z którym zwyciężyli 0:16! Drugi mecz to starcie z Kryżynka Kijów (Ukraina) i doskonałe zwycięstwo 7:3!

W sobotę rywalami Podhala były zespoły GKS Jastrzębie Zdrój, oraz Skołoy Kijów (Ukraina). Reprezentanci z Klubu MMKS Podhale Nowy Targ rozegrali dwa solidne mecze i podsumowali dzień z jedną porażką i jedną wygraną. Gra z GKS Jastrzębie Zdrój, czyli najmocniejszą drużyną w grupie zdecydowanie należała do trudnych ponieważ zespół został wzmocniony zawodnikami z Tychów.  Mimo usilnej walki ostatecznie rywale zwyciężyli 7:2. W trakcie drugiego meczu dnia, czyli walki z Sokołami Kijów, inicjatywę przejęli zawodnicy Podhala, którzy ustalili zwycięski wynik na 4:2 Po analizie tabeli wyników wiadome było, że niedziela będzie zdecydowanie najbardziej emocjonującym dniem. To właśnie ten dzień miał zadecydować o awansie drużyny Podhala do mocniejszej grupy. Pierwszy mecz zagraliśmy z drużyną Gości (Guest Team - tym razem byli to bardzo wyrośnięci chłopcy z Czech). Mecz ten nie był jednak liczony do punktacji (wynik 1:9 przegrana), a "Szarotki" troszkę wystraszone gabarytami rywala nieco się obawiały przed nabawieniem kontuzji. Stąd oszczędzały się do najważniejszego spotkania w turnieju Ligi Karpackiej, czyli do meczu o wyjście awansem z grupy.

To spotkanie miało być z pokonaną przez naszych na Ukrainie drużyną CJHL Development Team ( drużyna z Zarządem w Sanoku składająca się z powołanych zawodników z polskich i ukraińskich zespołów). Tu toczyła się gra o wejście do mocnej grupy, a w tabeli bowiem różnica między zespołami była na styku i o awansie miały zadecydować dwa punkty. Remis nas nie urządzał. 

"Szarotki" na lodzie zostawiły serce, ale niestety pomimo wielu strzałów i bardzo zaciekłej gry, nie udało się im pokonać o CJHL. Nasze kombinacje w ataku nie przynosiły efektu, bramkarz rywala był dla naszych nie do oszukania na tyle, aby wygrać to spotkanie. Mecz zakończył się przegraną z wynikiem 4:8, co ostatecznie przełożyło się na pozostanie Szarotek w grupie słabszej. Nasz zespół w Jastrzębiu zaprezentowała się zdecydowanie lepiej niż w tej samej rywalizacji na Ulkrainie. Było widać zdecydowany progres zespołu. Organizatorzy Ligi Karpackiej pytali się, czy drużyna została wzmocniona, ponieważ sami zaobserwali bardzo duży postęp w zespole. W pierwszych meczach gra była bardzo szybka z dokładnymi podaniami. W dalszej rywalizacji chyba naszym zawodnikom brakło troszkę kondycji, a bramkarzom pewnie koncentracji. Mamy znów trochę czasu na treningi, aby powalczyc dalej w Lidze Karpackiej eleminując sportowo słabe punkty drużyny.   SKŁAD: Jakub Parszywka, Bartosz Brynczka, Dawid Łojas, Eryk Mizera, Konrad Kaleta, Szczepan Żółtek, Daneil Fryźlewicz, Daniel Bryniarski, Marcin Sroka, Iwo Stanek, Igora Antolak, Filip Kopytko, Adrian Piątek, Jonasz Pachowicz, Jan Błach, Patryk Zubek.

TRENER: Rafał Sroka 

Po zmaganiach kategorii U14 pora na mecze w Lidze Karpackiej grup U16. Start zmagań w piątek 14 lutego w Nowym Targu!

 

Powrót