03.02.2020 | Wyświetleń: 1008

CLJ: Podhale na szczycie tabeli po I Turnieju Eliminacyjnym Juniorów-CLJ

Z impetem zawodnicy MMKS Podhale Targ rozpoczęli zmagania w eliminacjach Juniorów-CLJ. W trakcie 3 dni nasi zawodnicy rozegrali 3 piękne mecze i triumfowali we wszystkich z nich!

W piątek 31 stycznia nasza reprezentacja U20 spotkała się na lodzie z zespołem UKS Niedźwiadki MOSIR Sanok. Napięcie w tym meczu narastało z każdą tercją. Pierwsza z nich zakończyła się wynikiem 0:0, druga 1:1, tak więc wszystko miało rozegrać się ostatniej części spotkania. Pierwszą bramkę na 11 minut przed końcem meczu strzelił zawodnik Niedźwiadków. Chwilę później do kontry przeszli jednak zawodnicy MMKS, którzy w ciągu 9 minut zdobyli dwie bramki i zwyciężyli.

Drugi mecz turnieju to starcie z MKS Cracovia Kraków. Tutaj także emocji nie brakowało. Pierwsza tercja zakończona wynikiem 0:0 sprawiła, że gra w tercji drugiej stała się bardziej zaciekła. Przyniosła ona wynik 2:2 i ponownie wszystko miało rozstrzygnąć się w tercji ostatniej. W tej ataków rywali nie brakowało, ale ostatecznie to Bartłomiej Wsół z MMKS Podhale Nowy Targ zdobył bramkę, która ustaliła wynik na 2:3 dla "Szarotek".

W ostatnim meczu tego turnieju Podhale zagrało z UKH Unią Oświęcim. To niesamowite, ale w tym meczu także wynik został ustalony na 2:3 dla "Szarotkek". Droga do zwycięstwa w tym meczu nie była łatwa. Pierwsza tercja 0:0 była tylko ciszą przed burzą. W drugiej Unia mocno przystąpiła do ataku i zdobyła dwie bramki, dając jedynie "Szarotkom" szansę na jednokrotne umieszczenie krążka w swojej bramce. Ostatnią tercję dzięki świetnej grze Jakuba Malasińskiego i Bartłomieja Wsół zdominowały już jednak "Szarotki". Niespełna 7 minut wystarczyło, by nasi zdobyli dwie bramki, które okazały się jedynymi w tej części gry. Zwycięstwo!

Po pierwszym turnieju eliminacyjnym Juniorów - CLJ nasi zawodnicy z 9 punktami na koncie zajmują 1 miejsce w tabeli.