19.01.2020 | Wyświetleń: 967

ŻAK STARSZY: Tym razem rywale górą

W sobotę 18 stycznia w Krynicy Zdroju nasza drużyna Żaka Starszego skonfrontowała się w rozgrywkach ligowych z drużyną UKS KTH Krynica Zdrój. Było to już czwarte spotkanie tych drużyn w zmaganiach sezonu 2019/2020. Niestety tym razem "Szarotki" uległy rywalom.

Pierwsze 11 minut gry nie przyniosło żadnej bramki. W 12 minucie, kiedy Podhale grało w osłabieniu, rywale przypuścili pierwszy, skuteczny atak i zdobyli punkt. 6 minut później powtórzyli akcję przez co pierwszą tercja została zamknięta wynikiem 2:0 dla „Katechetów” .

"Szarotki" musiały wziąć się w garść i faktycznie druga tercja przyniosła ożywienie gry po stronie Podhala. W 28 minucie bramkę zdobył Konrad Kaleta, a w 38 Daniel Bryniarski. Ich bramki rozdzielił jednak celny strzał Tomka Majerczyka z KTH. Tercja przyniosła więc 2:1.

Strata 1 bramki była możliwa do odrobienia i w tercji trzeciej zawodnicy MMKS Podhale Nowy Targ od razu przystąpili do działania. Konrad Kaleta w 42 wyrównał wynik. Niestety narastające nerwy w szeregach Podhala dały o sobie znać. Ostatnie 15 minut to seria kar dla "Szarotek" w tym dwie dla Filipa Kopytko. Gra w osłabieniu zemściła się na naszych i w 59 minucie byliśmy świadkami ostatniej bramki w tym spotkaniu. Jej autorem był Mateusz Laurosiewicz z drużyny rywali.

Mecz zakończył się wynikiem 4:3 (2:0, 1:2, 1:1). W klasyfikacji łącznej MMKS Podhale Nowy Targ plasuje się na trzeciej lokacie.

SKŁAD: Parszywka, od 30:51 Brynczka - Węglarczyk, Stanek; Łojas (4), Kaleta (2), D.Bryniarski - Sroka, Zubek (2); Kopytko (4), Piątek, Antolak - Gach, Rusnak, Błach - trener Rafał Sroka

Kolejny mecz podopieczni Rafała Sroki rozegrają 25 stycznia z drużyną UKH Unia Oświęcim U14.