16.01.2020 | Wyświetleń: 952

MŁODZIK: Przedłużone emocje w meczu z UKH Unią Oświęcim

Nasi zawodnicy dostarczyli nam wczoraj (15.01.2020) sporą dawkę emocji podczas meczu z UKH Unią Oświęcim, który odbył się w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu. Choć samo spotkanie rozpoczęło się pozytywnie dla naszych, tak w kolejnych tercjach zaczęło być nerwowo. Ostatecznie wygraliśmy 3:2 po dogrywce.

Pierwsze osiem minut pierwszej tercji przyniosło jedną karę dla rywali i brak bramek. Dopiero w 9 minucie Filip Leja po akcji z Kacprem Malasińskim oddał celny strzał i zdobył pierwszą bramkę dla MMKS Podhale Nowy Targ.

Kolejne 20 minut na lodzie panowała wymiana krążka, ale obaj bramkarze skutecznie bronili każdy strzał. Dopiero w 30 minucie Miłoszowi Pecko z Unii udało się pokonać stojącego w bramce "Szarotek" Kacpra Zająca. Rywale poszli za ciosem i w przeciągu kolejnych 5 minut zmienili wynik spotkania na 1:2.

Zaczęło robić się nerwowo, ale bramkę wyrównującą zdobył dla naszych Leja. Po dwóch tercjach mieliśmy więc remis 2:2. Jak się okazało tercja trzecia nie przyniosła ani jednej bramki! Było zaciekle, ale wyrównanie.

O wszystkim miała więc zdecydować dogrywka. Ta na szczęście ułożyła się po naszej myśli i za sprawą bramki Łukasza Długopolskiego zwycięstwo przypadło właśnie "Szarotkom"!

WYNIK: 3:2d (1:0, 1:2, 0:0, 1:0d)

BRAMKI DLA PODHALA: Filip Leja x2, Łukasz Długopolski x1 w dogrywce.

Po dotychczas rozegranych meczach nasza drużyna Młodzika plasuje się na drugiej lokacie w tabeli wyników. Liderem pozostaje zespół z Sanoka.