Aktualności

13.01.2020 | Wyświetleń: 1210

ŻAK STARSZY: Niezwykle zacięty mecz z MKS Cracovia Kraków

Niedzielny (12.01) mecz nasi Żacy Starsi z pewnością zapamiętają jako jeden z najbardziej zaciętych, podczas którego do samego końca niczego nie można było być pewnym. Trzy regulaminowe tercje przyniosły remis, a następnie dogrywkę. Ta jednak nie rozstrzygnęła, komu należy się zwycięstwo. O tym miały zdecydować karne. Ostatecznie triumf wywalczyły "Szarotki"!

Podopieczni Rafała Sroki spotkanie rozpoczęli dość ospale, bo w przeciągu pierwszych 4 minut pozwoli aż na dwukrotne zdobycie bramki Szymonowi Gumińskiemu z MKS Cracovii Kraków. Dopiero po tych bramkach nastąpiło przebudzenie, w wyniku którego Filip Kopytko podniósł wynik na 1:2. Niestety w tercji pierwszej rywale jeszcze raz zdołali pokonać naszego bramkarza, czym ustalili wynik pierwszej tercji na 1:3.

W drugiej tercji należało wziąć się ostro do roboty, by nie wypracować jeszcze większej straty. "Szarotki" mocno wzięły sobie to do serc i w tej tercji skleiły dwie dobre akcje, które zakończyły się bramkami. Nastąpiło to jednak po kolejnych minutach dominacji Cracovii, która jako pierwsza zdobyła dwie w tej części gry.

"Szarotki" rozpędzały się powoli, ale konsekwentnie. Nabrany w tercji 2 pęd nasi wnieśli do ostatniej tercji gry i tym razem dominację na lodzie przejęli oni. W regulaminowym czasie gry padły dwie bramki i to w wykonaniu drużyna Podhala. Brak na nie reakcji ze strony rywali przyniósł remis, a więc czekala nas dogrywka.

Ta przebiegła zaciekle, ale obie drużyny zachowały zimną krew, wystrzegając się przy tym błędów. W efekcie dogrywka zakończyła się wynikiem 0:0, więc o wszystkim miały zdecydować karne.

W nich popis dali zawodnicy Podhala - Dawid Łojas i Patryk Zubek, którzy jako jedyni w serii karnych zaliczyli trafienia, czym zapewnili zwycięstwo swojej drużynie.

Wynik spotkania: 6:5 k.
6:5 k. (1:3, 2:2, 2:0, 0:0, 2:0k)

Kolejny mecz nasi Żacy Starsi rozegrają 18 stycznia w Krynicy z drużyną UKS KTH Krynica U14.